Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elég ennyi étel egy 170...

Elég ennyi étel egy 170 centis,71 kilós nőnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Emésztési problémák miatt zsír és rostszegényen kell étkeznem,de állandóan éhes vagyok,pedig szerintem nem kevés ez az étel. Aki ért hozzá,nagyon hálás lennék ha mondana róla véleményt. Régen egészségesen étkeztem,de most az epehólyag eltavolításáig muszáj diétáznom,ami csak márciusban lesz,ha ez túl kevés vagy nincs benne elég vitamin,akkor valamin még változtatnom kell. Például egy tegnapi menü:

Reggeli:

Egy fehér zsemle félbevágva piritósnak,egyik felén vékonyan kent margarin,és egy tojásnak csak a fehérje.

Másik felén 2 szelet mindenmentes csirkemellsonka, és 1-2 szelet light sajt. Ehhez egy kis sima zöld saláta levelet eszek.

Aztán később 1 darab hámozott őszibarack

Aztán olyan leves amibe sárga és fehér répa,meg lezsírozott csirkemell főtt, ebből eszek répákat is a lébe,csirkemellett max egy két kisebb darabot,nem szeretem annyira. Másodiknak egy zsír nélkül elkészített parolt lazac,egy kicsi szelet mellé pedig főtt cékla,ehhez szoktam mártogatósnak zsírszegény joghurtot és fehér rizst. Estére meg rágcsit kívántam így ropit rágtam, és egy szelet lekváros piskótát ettem. Napi kb 15-20 km szoktam biciklizni kozepes tempóban, és ha van rá időm akkor egy 45 perces laza tornát csinálok itthon.

Ez a menü pl elég lenne nektek akik hasonló paraméterekkel rendelkeztek?

Köszönöm szépen!


2022. aug. 23. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Túl keves. Le fogsz gyengülni vagy jönnek a falasrohamok.


Szamold a kalóriát és ne extrém alacsonyra lődd be a napi keretedet.

2022. aug. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rettenetesen kevés.

150 centisnek is kevés lenne aki fogyni akar.

Nekem aki 153 cm vagyok, 62 kiló, nem sp9rtolok és fogyni szeretnék, ez fogyáshoz is kevés lenne.

Ez max 1000 kalória vagy annyi se. Neked kb ekkora méretekhez a biciklizéssel együtt kb 2000-2300 kalóriát kéne enned ha nem akarsz fogyni és kb 1800at ha igen

2022. aug. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm szépen.

Sajnos nagyon korlatozottak az ételek amit ehetek hogy ne legyek rosszul,de probálom növelni az adagot.

Pedig nem is tűnt már annyira kevésnek,de akkor tényleg az.

2022. aug. 23. 20:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Van 10 kiló tartalékja, nyugi.
2022. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel nem eszel, és mellette 20 km-t bringázol - bár rejtély, hogy bírod - persze, hogy 0-24 éhes vagy.


Én ennyiről konkrétan éhen halnék, pedig nem is mozgok, csak nagyritkán.

2022. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én étrendem (168/54-55)


R. egy tejeskávé tejszínehabbal, két szelet vajon pirított toast kenyér (egyik lm sajtkrém paprikával, fűszerek, másik pl. padlizsámkrém, 2-3 pulykamell sonka, paradicsom - a zöldség változó)


Fél tizenegy körül iszom még egy kávét, és eszem mellé pl zabszeletet vagy néhány szem gluténmentes kekszet


Ebéd leves (ma éppen bableves) és vagy valamilyen tészta (ma bolognai), vagy husi/hal rizzsel, párolt zöldséggel., thai csirke, sült csirke, néha wrap vagy gm pizza - mikor mihez van kedvem.


Négy körül egy tál gyümölcs, 2-3 kocka random csokival


Vacsira vagy salátázok (magvak, tonhal, tökmagolaj, stb.), vagy pl omlettet/rántottát eszek (a feltét kedv-függő, de sajt mindig kerül bele)


Lefekvés előtt iszom egy pohár forró kakaót (eredeti kakaóporból főzve), és eszek még 2-3 marék magvat, mert nem akarok már hajnalban éhen halni.


Ez így elég egy átlagos, "csak ülök a gép előtt a dolgozom" napra, ám amikor sportolok vagy túrázunk, bőven többet eszem.


Ha 20 km-t tekernék minden nap, fixen nem lenne elég ennyi étel.

2022. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!