Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ételintolerancia lehet?

Ételintolerancia lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A következő lenne a problémám.

Évek óta küzdök a gyomrommal, konkrétabban a székletemmel.

Vékony magas 20 éves srác vagyok.

Reggelente rendszeresen híg a székletem azonban a konkrét okára nem jöttem rá. Az egészben az a legrosszabb, hogy hasfájás nem társul hozzá az élelmiszer elfogyasztása után. (Ebből kifolyólag nem igazán tudom mi lehet a baj)

Az biztos, hogy például a tejsavó fehérjével komoly bajok vannak, puffadás, és az elfogyasztás után 2-3 órával hasmenés.

Marha fehérjére váltottam, érdekes módon annál is hasonló a helyzet. (érhetetlen, hogy miért)

Zabpehely simán átmegy rajtam, elnézést a kifejezésért de a székletemben szemmel látható, hogy nem dolgozta fel a szervezetem.

Ugyan ez a helyzet a mirelit pizzával, virslivel, érdekes módon azt figyeltem meg, hogy a mesterséges édesítővel is vannak problémák.(szörp, olcsó üdítők)

A tojásra is gyanakszom.


Pár hónapja kezdtem el edzeni, a kajálás rendben volt, azonban a gyomorproblémák miatt fel kellett hagynom az egésszel. (Pedig havi 2-3 kiló jött)

A megnövelt "egészséges" táplálékbevitel nagyon sokat rontott a gyomrom, napi 5-6 híg széklet, puffadás. (reggeli zab, fehérje, müzli szeletek, rizs,csirke stb)

A csirke, rizs, sima fehér kenyértől, szalámi stb nincs semmilyen problémám.

Háziorvosom nem igazán foglalkozott a témával, hasi ultrahang volt, májam megfelelő, vérkép jó.

Sajnos gasztroenterológus magánrendelés nincs a környékemen.


A fentieket összegezve a tejjel mindenképpen probléma van. A rostokkal is feltételezem ezért nem szerencsés ha zabot, teljes kiörlésű dolgokat eszem.(Ezek nélkül elég nehéz egy vékony embernek tömeget növelni, nem ehetek egész nap csak rizst meg bulgurt..)

Gyanítok még valami tartósítószer problémát is a háttérben. (mirelit pizza, fornetti, szörp, virsli)

Természetesen magán labor van a városban ahol élek, és mindenféle vizsgálatot elvégeznek pénzért. (ez nem jelent problémát, de azért nem szeretnék vaktában 3-400 ezret elkölteni mindenféle intolerancia vizsgálatra)

Gondoltam már arra, hogy keresek egy "online" gasztróst (fizetek neki) akinek a fentieket leírom / elmondom és ő megmondja, hogy milyen vizsgálatokat végeztessek el magánba.


Van esetleg valaki köztetek, akinek hasonlóan kacifántos problémái vannak / voltak?

Egyszerű lenne, ha minden alkalommal amikor kenyeret eszek fájna utána a hasam, mert akkor nyilvánvaló mi a baj....

Az ismeretségi körömben akinek ételintoleranciája van mindenkinek hasfájás is társul az elfogyasztott ételhez. (rajtam csak simán keresztül megy)


Köszönöm a válaszokat.



2022. szept. 1. 22:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez annyira összetett hogy sajnos csak nagyon körülményes és szerteágazó vizsgálatokkal lehet a végére jutni. Ami bizonyos hogy kell étkezési napló legalább 2 hétről, székletmintaelemzés, intolerancia és allergiavizsgálat.

Nem marad más mint kézbe venni a dolgokat, utánajárni és leperkálni a 4-500ezret meg az orvosok agyára menni. Ők leszarják a te bajod, túl bonyolult, neked kell az asztalra csapnod.

Gyógyulást.

2022. szept. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!