Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állandóan fura hangokat ad ki...

Állandóan fura hangokat ad ki a hasam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit csináljak. A hasam állandóan "pukkadozik" és ilyen fura hangokat ad. (Olyan mintha pukiznék, de mégsem) Ugyebár a suliban nagyon kellemetlen. Ezért szeretnék segítséget kérni, hogy hátha valakinek volt ilyen problémája és tudna segíteni. Már mindent megpróbáltam: kevesebbbet eszek, többet eszek, egyáltalán nem eszek, tornázok, nem tornázok, de semmi változás. Valaki tudna segíteni?
2022. szept. 2. 07:29
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Próbáld ki 2-3 hétre, hogy nem eszel tejterméket. Ha nem múlik/csillapodik, akkor próbáld ki, hogy gluténmentesen eszel pár hétig.


Ami pedig általános jótanács, jó alaposan rágd meg az ételt, többször egyél kis adagot (tehát ne 3x egyél nagyot, hanem 5x kicsit), evés után fél óráig ne igyál, ezekkel segíted az emésztésed.

2022. szept. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a tünet zavaró, és hosszútávon fennáll, akkor menj el orvoshoz.
2022. szept. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csináltass egy intolerancia vizsgálatot, nekem is nagyon sokszor "mozgott" és mozog most is a gyomrom ha néha-néha olyat eszem amire intoleráns vagyok.
2022. szept. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az orvost azért meggondolnám, mert a legelterjedtebb vizsgálat a terheléses vizsgálat. Nekem laktóz intoleránsként egy pokol volt. Inkább nézz utána diétával, hogy mi okozhatja első körben. 2-3 hét a minimum, amíg csinálni kéne. Sajnos nagyon sok minden tud puffasztani, de nem mind intolerancia, vagy allergia. A tejtermékek, glutén nyilván az egyik, de a túl sok rost is hajlamos erre. Ha pl korábban nem ettél sok zöldséget, és más magas rost tartalmú ételt, akkor azt például csak fokozatosan szabad emelni a mennyiséget, higy legyen ideje a baciknak felszaporodni az emésztőrendszeredben, amik segítenek a bontásban. Ugyanez a helyzet a hüvelyesekkel. A hagyma, savas ételek, dressingek (ecet pl) szintén okozhatnak gyomorfájdalmat, puffadást.

Végső esetben persze, orvos, de jól nézz utána, hogy kihez mész. Nekem hónapokra hazavágták az emésztőrendszeremet.

2022. szept. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Intolerancia vizsgálatot tud egy sima vérvétellel csináltatni.
2022. szept. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!