Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Erre a testre edzhetek?

Erre a testre edzhetek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok 184cm vagyok es 62kg vagyok nagyon sovany


Csinaltam kepeket igy nez ki a testem


Mar kiskorom ota nem hizok semmitol akarmit eszek valami otlet amitol hizni tudok?


Egy nap megeszek 8 szelet kenyeret vagy neha tobbet mert nem telik annyi mindenre

Szoval ha erre elkezdek edzeni vastagabb leszek?

⬇️


[link]


[link]


[link]



2022. szept. 2. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kérdés ez? Persze, hogy edzhetsz. Kicsit több húst kellene enni. Kell a teljes értékű fehérje, ha izmot akarsz építeni. + Éves nagylabort kérj az orvosodtól.
2022. szept. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne egyél különösen sokat, mert úgyse hízol. De építhetnél izmot, nem tűnsz olyan csontos-soványnak, akin csak inak vannak. Azt a fizikumot elérheted 1 év alatt szerintem
2022. szept. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ektomorf testalkatod van, ami azt jelenti, hogy nehezen hízol. Ez persze nem jelenti azt, hogy izmot is feltétlen nehezen szedsz fel.


Edzeni természetesen edzhetsz, sőt, ha izmosabb szeretnél lenni, akkor elkerülhetetlen :)


A kenyereket meg meg az ilyen könnyű szénhidrátokat felejtsd el, mert csak "skinny fat" leszel tőlük max (keress rá google-n, elég visszataszító látvány :D)


Az előző válaszoló jól írta amúgy, több húst kellene enned. Fontos a fehérjebevitel. Emellé zsírt is vinnék be, mert azzal tudod pótolni a hiányzó kalóriát. Szénhidrátot leginkább edzések után vinnék be, hogy az izmok glikogénraktárait újratöltsd, de egyébként ha nem edzel sűrűn, akkor erre sincs szükség kifejezetten, mert a szervezet idővel zsírból tudja pótolni.


Egy kalória kalkulátorral számold ki a kalóriaigényedet és azt minden nap "teljesítsd túl" legalább 500 kalóriával. Szerintem neked simán beleférhet edzés mellett 3000-3500 kalória is, de jobb ezt kiszámítani pontosan.


Ha nagyon elakadsz, jól jöhet egy személyi edző is, de ha kellőképp utánaolvasol magadnak, akkor nem feltétlen van rá szükséged.


Egy éves nagylabort én is javaslok.

2022. szept. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Valamit a testtartásoddal is kezdjél, mert rossz rádnézni.
2022. szept. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja meg nem tudom mitol faj már 6 honapja a fejem minden nap meg az összes izuletem az orvos azt mondja semmi bajom voltam koponya CTn meg tudoszuron is meg stb..
2022. szept. 2. 20:30
 6/9 A kérdező kommentje:
En arra gondoltam attol lehet mert tul vekony vagyok
2022. szept. 2. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem erre a testre nem edzhetsz, csak egy másikra :D

Viccet félre téve sokat javít az egészségeden, mert gyorsítja az anyagcseréd és serkenti a vérkeringést. Egy idő után azt fogod érezni hogy tele vagy energiával, sebek gyorsabban gyógyulnak és önbizalmad is lesz. Szóval mindenképpen megéri az életmód váltás.

2022. szept. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem napi 8 szelet kenyeret kellene enni, hanem egészségesen bevinni mindent, amire a szervezetednek szüksége van.
2022. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

csaj vagyok de aterzem mindig ilyen voltam, nekem a terhesseg utan fordult jora az eletem ilyen szempontbol, akkor egyből híztam

neked azt ajánlom hogy megfelelő étrend és edzés, ezeket ne magadtól találd ki hanem lehetőleg szakember segítségével láss hozzá, ha beleölöd a pénzt amúgyis több az akarat szerintem. a tartásodon is segítene az edzés

2022. szept. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!