Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha felszívódási zavarom van,...

Ha felszívódási zavarom van, akkor több kalóriára van szükségem, mint egy egészséges embernek?

Figyelt kérdés
Az orvos megállapított nálam egy bizonyos betegséget, amely többek között például felszívódási zavart is okoz. Eléggé lefogytam az elmúlt időszakban és az orvos azt mondta lehetőleg próbáljak meg nem tovább fogyni. A kérdésem igazából arra vonatkozna, hogy nekem így több kalóriára van szükségem, mint egy egészséges embernek? Tehát próbáljak meg többet enni, mint például a többi családtagom? Vagy próbáljak meg még olyankor is enni, amikor már teljesen jóllaktam? Vagy hogyan kéne megakadályoznom, hogy még jobban lefogyjak?

2022. szept. 7. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Ha egy lyukas kereket többet pumpálom akkor kemény lesz?
2022. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
nem mondta el neked a doki? Szerintem ezt a legjobban o tudja megvalaszolni. biztos nem ilyen egyszeru hogy akkor 2x annyit eszel mint mas es akkor eleg lesz a felszivodas miatt... talan akkor valami tul lesz terhelve a szervezetedben ami meg a mennyiseggel fugg össze amit beviszel? hmm. Esetleg, nemtudoom...csak tipp. van ilyen asztronauta kaja, nalam igy hivtak amikor nagyon vekony voltam azt ittam rendes kaja melle. tobb izben van , magas kaloriatartalma van. a baj az hogy jo draga.
2022. szept. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán probiotikum meg a kreon segít az emésztésbe, már ha ajánlottak, de ha a felszívódás szar akkor az sem lesz csoda, ha meg 2 óránként elkezdesz zabálni, akkor még az anyagcserédet is felgyorsítod, ami talán felszívódási zavarral csak további fogyáshoz vezethet.
2022. szept. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Nyilván tudnunk kellene mi az a "bizonyos betegség"

Egyébként a fogyás a tápanyag hasznosulásán múlik nem a kalórián.

Felszívódási zavar számomra azt jelenti, hogy romokban az emésztésed. Tehát azt kell helyreállítani.

A több evés inkább csak ront. A rosszul feldolgozott dolgok tovább terhelik, blokkolják a felszívódást. Az eddigieken kell változtatni.

Szerintem tisztító kúra (szakértői felügyelettel), aztán bélflóra helyreállítás kell.

2022. szept. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem. Iktasd ki, ami miatt fogysz, és akkor hízni kezdesz majd.


Amíg fennáll a kiváltó ok, akár egy autoimmun intolerancia, tök mindegy, mit csinálsz.

2022. szept. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mondták a nagyon okos dokik, hogy egyek 3x annyit - glutén intol. -, az segít.


Semmit nem segített, amíg el nem kezdtek helyreállni a bélbolyhaim.

Azóta teljesen oké, és normális étrenddel megvagyok (1600-1800? kcal).

2022. szept. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!