Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akinél felnőtt korban derült...

Akinél felnőtt korban derült ki a lisztérzékenység! Hogyan derült ki? És milyen vizsgalattal lett bizonyítva?

Figyelt kérdés

2022. szept. 8. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Vashiány, magnézium hiány, viszkető apró hólyagocskák (fenék, alkar főleg), hasfájás, korgó belek majd nem múló hasmenés és fogyás. Vérvétel és biopszia után mondták ki a diagnózist. Lassan 11 éve.
2022. szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A biopszia mennyire szörnyű? :)

A gyógyszertárban kapható tesztekre mennyire lehet véglegesen alapozni? Ha az pozitívat mutat, csak az alapján még nem szabad, vagy, nem érdemes gluténmentes diétába kezdeni?

2022. szept. 10. 08:40
 3/9 anonim ***** válasza:

2-es, kezdhetsz, de érdemes orvossal konzultálni egy vizsgálat után.


Nekem a tünetek: vashiány, fáradtság, ingerültség, ízületi fájdalmak, gyomorfájdalom, görcsös hasmenés, és végül a 20 kg fogyás után kértem célzott vérvételt, az mutatta ki.

Biopszia: ahol én élek, már évek óta nem kötelező, a véreredmény alapján is felállítják a diagnózist.

2022. szept. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nálam nincs fogyás, egyáltalán szó sincs ilyenről.

Van vizesedés, vashiány, ezek a viszkető patik vagy mik is vannak háton meg fenéken-bár ezek mástól is lehetnek-, bélprobléma, emésztési probléma, de hasmenés meg fogyás nincs.

Akkor lehet valami másról van szó nálam.

2022. szept. 10. 19:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A biopszia most már nem kötelező, a célzott vérvétel is kimutatta nálam is. A patikai tesztek elég megbízhatóak. Álpozitív nem szokott lenni. Ha pozitív, ott bizony gond van. A pöttyeim nekem is évekkel megelőzték a hasmenést. Az már a folyamat vége, amikorra teljesen lepusztul a bél és nem szívódik fel tápanyag. Utána kezdtem rohamosan fogyni. Az orvos azt mondta, legalább 5 éve már lisztérzékeny voltam, csak nem derült ki.
2022. szept. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az nagyon jó hír, hogy a biopszia nem kötelező :)

Csinálok egy gyógyszertári tesztet azért minden esetre.

Köszönöm a válaszokat!

2022. szept. 12. 10:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Csináltál végül tesztet?
2022. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Csináltam. Negatív.

Ha ez negatív, akkor tuti nem vagyok az? Vagy lehet álnegatív?

2022. szept. 22. 21:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet álnegatív.

Nekem laborban csináltak tesztet, IgA hiányom van, így negatív lett.

Dokival is beszéltem, azt mondta hogy ebben az esetben nem értékelhető az eredmény, így a gyomortükrözést javasolt megcsinálni, már csak a tünetek miatt is. Évek óta fennálló vashiány, hasmenés és puffadás.

2022. okt. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!