Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Majdnem 13 voltam (pár hónapja...

Majdnem 13 voltam (pár hónapja) mikor kiderült, hogy lisztérzékeny vagyok. Lehet, hogy felnőtt koromra kinövöm?

Figyelt kérdés

#betegség #lisztérzékenység #kinőhető #tinédzserkori
2015. ápr. 8. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem fogod.

Meg kell tanulnod ezzel együtt élni. Nagyon sok finom és egészséges gluténmentes étel kapható, igaz, drága. De sok mindent el lehet készíteni otthon is. Ne keseredj el!

2015. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak csomó mindentől megfosztanak :/ bár lehet fogyni :D köszi a választ!
2015. ápr. 8. 22:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne így fogd fel, a Te érdeked, hogy betartsd a diétát! tudom, nehéz, igazad van...
2015. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom persze de akkor is.. Te is az vagy?:)
2015. ápr. 8. 22:26
 5/6 Ikonstar ***** válasza:
Sajnos, ma még nem tudják gyógyítani a lisztérzékenységet, és magától sem múlik el. Ha egyszer van, akkor az egy életre szól.
2015. ápr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel nem betegség, így nincs minek elmúlnia.


Semmitől nem fosztanak meg, ugyan úgy eheted a legócskább növényeket, csak te közvetlen rosszul leszel a gluténtól, mások meg csak évek alatt lesznek rákosak, krónikus betegek (na az már betegség, amit a gluténfogyasztás okoz hosszabb távon).


Jah, gluténérzékenyeknél a gluténfogyasztás ugye valami 30x-os rákkockázati faktort jelent, kellemetlen, hogy az emberek kifejezetten nagy része látens lisztérzékeny, és mégis eszik.


Bár azt nem értem pontosan, miért csak mostanában lett ennyire népbetegség például a rák, biztos több tényező is létezik.

2015. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!