Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van értelme szerintetek...

Van értelme szerintetek multivitamint szedni?

Figyelt kérdés

Biotech one-a-day -re gondoltam, most sparos kuponnal kijönne 4000 ft-ra (biotechnél 5500).


Sajnos nincs pénzem naponta válotzatosan enni gyümölcsöket, zöldségeket, örülök, hogy paradicsomot, banánt tudok venni még magamnak.

Plusz ugye említeni se kell a mai boltban kapható gyümölcsök/zöldségek vitamintartalmát.



2022. szept. 9. 06:55
A kérdező szavazást indított:
van értelme
nincs értelme
talán van értelme
értelme nincs, de ártani nem ártasz vele
11 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"említeni se kell a mai boltban kapható gyümölcsök/zöldségek vitamintartalmát."

Szerencsére ezt megcáfolták, ez egy tévhit. Tény, hogy a zöldségek, gyümölcsök, hüvelyesek, gabonák (stb.) veszítettek mikrotápanyag-tartalmukból a 60-as évekhez képest a nagyipari termelés által, de ezek a növényi élelmiszerek még mindig vitaminban, ásványi anyagban és nyomelemben gazdagok, úgyhogy ezen ne stresszelj.

A gond inkább az, hogy a magyar piacon kb. egy olyan multivitamin terméket se tudok modani, ami megérné. A multivitaminok igazából átverések, rosszul vannak dozírozva, egymás felszívódását gátló anyagokat helyeznek egy tablettába, de legalább drágák. Én azt szoktam javasolni, hogy menj el egy laborvizsgálatra, és aztán célzottan csak azokat a mikrotápanyagokat pótold, amikből hiányod van. Értem, hogy nem eszel változatosan, de akkor sem hiszem, hogy minden létező vitaminból hiányod lenne, ugyan annak már lennének érezhető tünetei. A multivitaminok egyébként se fedik le az összes vitamint), pláne nem az a bioteches szar.

2022. szept. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Az étrend-kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos étrendet és az egészséges életmódot!"

Tablettákkal nem tudod jóvátenni, ha nem eszel változatosan. Figyelni kell az akciókat, piacra is eljárni, az idénygyümölcsök és -zöldségek olcsóbbak szoktak lenni, mirelitek is időnként olcsóbbak, mint a friss, cserében majdnem ugyanolyan a tápértékük, érdemes ezeket is figyelni. A vitaminok mellett tartalmaznak értékes prebiotikumokat, rostokat, amikre szintén szükség van az egészséged megőrzéséhez. Ha mindent tablettákból akarnál bevinni, garantáltan többre jön ki, mintha megveszed a kiló sárgarépát és csinálsz belőle egy főzeléket vagy amit tetszik. A hús és a tojás, mint teljes értékű fehérje is szükséges.

2022. szept. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen fapados multikból csak a vitaminok hasznosulnak. Lásd: [link]
2022. szept. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!