Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van értelme multivitamintablet...

Van értelme multivitamintablettákat szedni? Jó a vitamin valamire?

Figyelt kérdés

Sok orvosi nyilatkozatot olvastam, melyben kutató főorvosok nyilatkozzák,hogy a vitaminik szerepe mindössze annyi, hogy hiánybetegségeket előzzenek meg, ergo a C vitamin és társai, csak a skorbut elhárítását eredményezi,mást pedig sem. Van értelme szedni ezeket a multivitaminokat? [link]


Kutatók kimutatták, hogy a multivitamin tablettát (Centrum) szedők közt nem javúlt szignifikánsan a javulás betegségekben, ergo nem gyógyít, nem javít semmit. A témát lezártnak tekintik az orvosok. Az ember étkezéssel úgyssem képes fedezni a szükséges vitaminok, ásványi anyagok hatalmas mennyiségét és sokaságát, mert elhízáshoz vezetne meg pénzünk sincs rá. Van értelme, hát multivitaminokat szedni ?


2015. júl. 31. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valami ebben, amit leírtál. Én soha nem tapasztaltam semmilyen előnyt a multivitamintól, egy cseppet sem javult tőle az egészségi állapotom. Amíg szemét kajákan éltem, addig sem volt hiánybetegségem, pedig semmilyen kiegészítőt nem szedtem.
2015. júl. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Szedni nem érdemes, de megvásárolni igen. Ettől gazdagodnak ugyanis a gyártók és forgalmazók.
2015. júl. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Szedni nem érdemes, de megvásárolni igen. Ettől gazdagodnak ugyanis a gyártók és forgalmazók."


Naigen, tehát szedj gyógyszert a kitalált betegségekre, mert meggyógyúlsz ! Mondja a gyógyszerm*ffia, de ugyanezek mondják, azt is, hogy szedjél multivitamintablettát, hogy egészséges életerős legyél nap, mint nap, mert csak ha már megnéziumot nem szedsz, mindjárt álmatlan, meg veszekedős leszel minden nap :/


Régen a gyógyszercégek gyártották a multivitaminokat (Centrum, Actival, Béres, Suporadyn) és dőlt a reklám, hogy milyen jók. Mára egyéb táplálkozáskiegészítők gyártják a megvásárólt tabletták javát (budibilder, bio, egészségoldalak) és most már megváltoztatták a gyógyszerkutatók az álláspontjukat hírtelen. Gyanús. Mégis miért?


[link]

2015. júl. 31. 22:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen érdemes szedni, csak nem azokat a szutykokat amiket a gyógyszertárban lehet venni.. centrum, supradyn, béres, stb. ezek kerülendők.
2015. júl. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
jódtartalmút sose szedjél.
2015. aug. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mi bajod a jóddal? napi 700 mikrogrammot szedek évek óta.
2015. aug. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
nem szabad. tönkreteszi a pajzsmirigyet a szervetlen jód. értelmes endokrinológus eltilt a jódozott sótól is. sajnos nekem nagyon betett a multivitamin. épp hogy nem kellett kiműteni a pajzsmirigyemet.
2015. aug. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak olyan vitamint kell szedni, amiből hiányunk van és a háziorvos javasolja, én soha nem szedtem semmilyen vitamint, kiegyensúlyozott táplálkozással tartom rendben az egészségem.
2015. aug. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Az ember étkezéssel úgyssem képes fedezni a szükséges vitaminok, ásványi anyagok hatalmas mennyiségét és sokaságát, mert elhízáshoz vezetne meg pénzünk sincs rá. Van értelme, hát multivitaminokat szedni ?"


A tablettás vitaminokkal az a probléma,hogy nem organikusak,ezért nem képesek hasznosulni rendesen a szervezetben,sőt egyes kutatók szerint még árthatnak is.Sok ember roppant hiszékeny,mert megtanították nekünk,hogy ne merjünk hagyatkozni a józan eszünkre.És ha lépten-nyomon jó pofizó tabletta propagálókba botlunk,akik látszólag logikus érvekkel lépnek fel,akkor elhisszük,hogy "hát ennyi ember nem hazudhat,és nem is tévedhet"

Az emberi szervezet intelligens gépezet,és remekül tudja hasznosítani a tápanyagokat,csak változatosan kell étkezni.És tévhit,hogy nagy mennyiségek kellenek,ez még sportolók esetében sem igaz,persze ha valaki túlhajtja a testét,az magára vessen,ha kimerül a szervezete.

2015. aug. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Csak nézd meg Dr Márai Géza professzornak a 40 éves magyarországi kutatásainak eredményeit, amiből kiderül, hogy ma már töredéke található a zöldségekben, gyümölcsökben a korábbi vitamin és ásványianyag mennyiségeknek.Ma már nem tudunk annyit enni belőlük, amennyire a szervezetünknek szüksége lenne.Ezért is egyre több a mennyiségileg túltáplált, elhízott ember, de minőségileg éhező, mert nem jut hozzá mindahhoz, amire szüksége lenne.Ezt külföldi kutatások is alátámasztják és nem véletlenül javasolják már a vitaminpótlás szükségességét.A szervezetünk akkor jelzi a problémákat, akkor vesszük észre, amikor már közel 70% os a hiány.Tehát érdemes a vitamin és ásványianyag pótlás, csak minőségi forrásból, gyógynövény és természetes anyagokból.
2015. aug. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!