Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kazein -és borsó intolerancia...

Kazein -és borsó intolerancia esetén csak rizsfehérjét érdemes inni edzés után?

Figyelt kérdés

Foodtesten voltam és kijött, hogy a kazeinre, borsóra, de még a tojásfehérjére is intoleráns a szervezetem.

Kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben egyedül a rizsfehérje, amit fogyasszak ital formájában? (Tudom, van még szója fehérje is, bár attól félek, mert sok embernél az is intoleranciát okoz.) Úgy olvastam, hogy nem jó mindig ugyanazt a fehérjét enni, de az én esetemben nagyon nincs más, nem lesz rossz, ha edzés után mindig csak rizsfehérjét iszom? Illetve a rizsfehérje is egyenértékű lehet a másmilyen nemű fehérjékkel?

Tudnátok ajánlani jó rizsfehérjét? Mi a véleményetek a Stillmass rizsfehérjéről?

Mivel skinny fat alkatom van (vékony mell, kar, váll, láb, de kitüremkedő pocak) és már edzek egy ideje (heti 3-4), úgy gondolom, hogy nem szívódnak fel rendesen bennem a dolgok. Másra tényleg nem tudok gondolni, mivel alszom eleget, nem stresszelek, egészségesen is táplálkozom, igyekszem annyit enni, amennyit tudok (nem gyorskajákat), hátha nő az izom máshol is, de sokszor csak a hasam lesz nagyobb. És van olyan ismerősöm, aki nem edz ennyit, nem is kardiozik, nem is hasazik, mégis kockás a hasa és nagy izmai vannak. (én is sokat edzek, akkora súllyal, amekkorával bírom, emelek a súlyokon stb) Nem népszerű a genetikára fogni, de mégis úgy érzem, hogy tényleg már nem tudom min kéne változtassak :'D. Felszívódásra tudok gondolni egyedül. Ja és az anyagcserém is baromi jó, napi 2-3x tudok nagy wc-zni



2022. szept. 12. 23:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha edzés utáni italon gondolkodsz, én akkor már szénhidráttal együtt innám, hogy a glikogén raktárad vissza legyen töltve, annak még valami értelme is van. Amúgy a Gymbeam-ről lehet rendelni rízsfehérjét, de ne várj tőlük nagy csodát.
2022. szept. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, zablisztet szoktam keverni hozzá :)
2022. szept. 13. 01:10
 3/10 A kérdező kommentje:

A Stillmass rizsfehérje csak 5390 ft/kg és 0 g cukor van benne és 76 g fehérje/100 g.

Ezzel szemben a GymBeam rizsfehérje 6590 ft/kg és 5 g cukor, és csak 74 g fehérje/100 g.

Bár ott a bio gymbeamos rizsfehérje ami már 9380 ft/kg, annyit lehet nem ér meg.

2022. szept. 13. 03:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért kéne edzés után itti bármit? Szerinted mi történik akkor?
2022. szept. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmilyen fehérjét nem kell inni edzés után, glikogén raktárakat sem kell visszatöltögetni, elég ha normálisan eszel pár órán belül. Ha csak így van meg a tápanyag beviteled, egy próbát megér. Te még csak a ötezerháromszáznyolcvannegyedik skinnyfat vagy amúgy, attól még hogy elhíztál régebben nincs feltétlenül rossz genetikád. Ismerősöd aki szálkás, csak jobb alapról indult. Ez olyan mint amikor itt régen mindenki sajnos "endomorf" volt.
2022. szept. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Találtam beef proteint is, Stillmass 1 kg 7760 Ft. BioTech 10457 Ft és még fehérjéből is több van a Stillmassban.

Hogy miért kéne inni bármit is? 190 cm vagyok, egy ekkora embernek, ha ektomorf alkata van, zabálnia kell. Hiába eszem csirkét rizzsel edzés után, hiába nem vagyok éhes sosem, nagyon nehezen hízom, és akkor is leginkább hasra. Ezért törekszem arra, hogy legalább a fehérjebevitel fixen meglegyen, és az intoleranciák miatt váltanék fehérjét.

2022. szept. 13. 11:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért nem iszol Jumbo-t, vagy Volumass-t edzés után, az fehérje + CH egyben?
2022. szept. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Régen ittam Jumbo Hardcoret, de a Jumbo termékek mind tejjel készülnek, amit próbálnék mellőzni + ezekben a tömegnövelőkben több a cukor is.
2022. szept. 13. 15:43
 9/10 anonim ***** válasza:
"az anyagcserém baromi jó" "skinny fat vagyok" "ektomorf vagyok" és még azt se tudja eldönteni hogy hízni akar vagy fogyni. Elmész te a búsba, igyad csak a fehérjét, attól csupa izom leszel, a zsír meg majd eltűnik edzés közben
2022. szept. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Imádom, amikor gyakori kérdéseken megjönnek a sértegető kommentek :D. Olyan szívesen elküldenélek én is a búsba :D. Néha tényleg nem tudom minek gyakori kérdésezek, hátha tud valaki jó tapasztalatot megosztani, de nem :D

Hallottál már a body recompositionről? Na, valami olyasmit akarok :D. Azt jelenti, hogy izmot építesz, miközben zsírt adsz le. Idióta.

2022. szept. 13. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!