Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni szeretnék. Hogyan?

Hízni szeretnék. Hogyan?

Figyelt kérdés
150 cm vagyok és 46 kiló. Szeretnék kicsit hízni. Naponta 3 szor eszek kb. Akkor is reggelire 1 kakaós csiga vagy ami van pékárú. Ebédrw szoktak enni 1,2 tányérral pl Tésztát pörköltet vagy ami van. Utánna már csak 5-6 óra felé eszek. Akkor általában azt amit ebédre. Nem edzek semmit. Igazából nem tudom hogy ezzel megtartom a testsúlyom vagy hizhatok? Kb 2 hete eszek így mindennap. Elnézést a helyes írási hibákért

2022. szept. 14. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha eddig kevesebbet ettél hízhatsz.

Miért akarod? A súlyod normális.

2022. szept. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hízni a tartós kalóriatöbblet által lehet. Ha az egyén tartós kalóriatöbbletben van, azaz tartósan több kalóriát fogyaszt, mint amennyit eléget, akkor hízni fog. Tölts le egy telefonos kalóriaszámláló alkalmazást, legyél tartós többletben egy kiegyensúlyozott és változatos étrend által. Egyszer-egyszer mehet a kakaós csiga vagy bármilyen péksüti, ez evidens, de főétkezésként tekinteni ezekre az ultrafeldolgozott vackokra értelmezhetetlen. Ha a kiegyensúlyozott étrended által kalóriatöbbletben vagy, akkor mellette tessék elkezdeni sportolni, erősíteni, edzeni, mert pusztán a hízás se esztétikailag, se sehogyan nem fog megoldani semmit. És kezdj el informálódni a témában (szakmai podcastok, edukatív videók, tanulmányok), mert teljes homály van a fejedben.
2022. szept. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak különböző kalkulátorok, amiken megtudhatod, hogy mennyi kalóriára van szükséged ahhoz hogy hízz/fogyj/szinten tartsd magad. Az alapján állíts össze egy étrendet, nem nehéz, de ha nem megy kérheted dietetikus segítségét, vagy vannak a neten is étrend tippek napi, heti leosztásokban. Ez amit írtál, éppen a szinten tartáshoz elég szerintem (nem vagyok szakértő). Ha mondjuk be tudnál még 2 kalóriadús étkezést iktatni a napodba, az már szerintem elég lenne ahhoz, hogy hízz egy kicsit.
2022. szept. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt a plusz átkazást erőltetni, csak megnövelni az egyiket. Nem is kell sokkal, csak épp hogy kicsivel minden nap. Kivéve ha egyből sonkává akarsz válni, bár nem tudom miért akarnál, te tudod? Mindegy is, tégy a választásodnak megfelelően.
2022. szept. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos, hogy milyen nemű vagy.

Nőként szerintem simán jó a súlyod.

Pasiként szedhetsz fel. Béres csepp például étvágyat csinál, könnyebben felszedhetsz pár kilót.

2022. szept. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!