Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az energiaitaloknak hangulatja...

Az energiaitaloknak hangulatjavító hatásuk van?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre ha energiaitalt iszok akkor egy ideig nyugodtabb leszek jobb lesz a kedvem van motivációm csinálni dolgokat.

Persze ez egy idő után elmúlik ilyenkor már ideges leszek a gyomrom is ég tőle.

Amúgy meg mindig rossz a kedvem motiválatlan vagyok de az energiaital segít egy kicsit.

Viszont abba szeretném hagyni mert már egyre többet kívánok de nélküle nagyon fáradékony vagyok :(

Vagy lehet csak azért esik ilyen jól mert kicsit alacsony a vérnyomásom és jót tesz hogy megemeli egy kicsit?



2022. szept. 28. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Én leszokóban vagyok az energia italról!


Igen javítja a sok cukor a hangulatod.. azt vettem észre, hogy sokkal nyugodtabb vagyok. Jobban alszok mióta nem iszom.

2022. szept. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a koffein ami van benne, az felpörget, egy kicsit megemeli a vérnyomásod.
2022. szept. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Ne igyál, ha teheted. Épp ez a bajod, hogy ha elmúlik sokkal rosszabb lesz, azátn a végén meg maradandó károsult leszel. Én volt amikor sokat ittam, gimi első évében, napi egy dobozzal, a végére már rosszul voltam, akkor döntöttem el, hogy leteszem. egy nyár alatt felépültem.
2022. szept. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet egy cukormentessel?
2022. szept. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A cukornak és a koffeinnek lehet ilyen hatása, igen. Viszont ha megszokod, csökken a toleranciád és már nem fogja ugyanazt a hatást kiváltani. Akkor jöhet az hogy már egy nap többet kell inni. Rá lehet függni sajnos keményen erre is. Nincsen azzal baj ha néha megiszol egyet, de rendszeresen nem kellene.


A fáradékonyságot nem lehet így kezelni. A koffein nem helyettesíti az alvást, hanem a fáradtság hatásait rejti el egy ideig, de élettanilag a káros hatások ugyanúgy megmaradnak. Eleget kell aludni, életmódot változtatni. Ha valaki minden reggelt egy energiaitallal kezd akkor persze hogy nélküle nagyon nehéz lesz felkelni. Bár ez a kávéra is igaz nyilván. Ezt kellene elkerülni.

2022. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!