Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kívánhatom állandóan a...

Miért kívánhatom állandóan a szénsavas, cukros üdítőket? (kóla, energiaitalok)

Figyelt kérdés
Sajnos imádom a cukros, szénsavas italokat, literszámra innám őket, de próbálok mértéket tartani, ami nem mindig sikerül... Szégyellem, hogy ma is megittam két doboz 0.25 literes energiaitalt és egy doboz 0.33 literes kólát. Sokszor (napi szinten) kívánom a szénsavat és a gyümölcsös üdítőket. Hogyan tudnék leállni, vagy milyen, kevésbé káros alternatívával tudnám helyettesíteni? Néha megijedek, amikor a szívem elkezd szúrni, vagy hasmenésem lesz, ha túl sokat iszom belőlük, le szeretnék szokni, de szinte már függő lettem.
2018. jún. 7. 20:24
 1/9 anonim válasza:
A dm-ben vannak ilyen szénsavas, gyümölcsös italok. Szénsavas víz, meg gyümölcslé van bennük, cukor nincs, se édesítő. Szerintem finomak, mindenesetre egy próbát megér.
2018. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vöslauer vizekre gondolsz? Néha azt szoktam venni abban a hiszemben, hogy az kevésbé káros, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy tényleg olyan egészséges-e. Mindenesetre kezdetnek lehet így próbálom kielégíteni a szénsav iránti vágyamat.
2018. jún. 7. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Csinálj magadnak szénsavas limonádét szörppel

Kell bele gyümölcsös szörp, olyan, amilyet szeretnél, citromlé, cukor és víz

Ez sem a legegészségedebb, de ezt te állítod össze, így nem kap a szervezeted annyi káros anyagot, mint egy boltban vásárolt üdítővel

2018. jún. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Nem a Vöslauerre. Gyorsan megkerestem a linkjét: [link]

Most vettem ilyet a napokban, itt Magyarországon.

2018. jún. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ó igen, ha jó emlékszem, már ittam ilyet korábban, és nem volt rossz, az összetevők listája alapján pedig tényleg jobban hangzik, mint amiket most szoktam inni, adok neki egy esélyt, köszönöm!

Szörpből nem tudom, van-e cukormentes, az is jó ötlet lenne, és olcsóbb is.

2018. jún. 7. 20:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, van cukormentes, csak kevesebb ízben

De szerintem nem a cukortól szúr a szíved, hanem a többi sza.rtól amit belenyomnak az üdítőkbe

De tényleg jó lenne vigyáznod, cukorbeteg lehetsz és még a lábad is rámehet erre a rossz szokásra. Nem vészmadárkodom, csak gondoltam hátha egy kis elrettentés segít :D

2018. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
4-es vagyok ismét. Most nyáron vizet/szódát iszom citromlével, menta levéllel, jégkockával. Az édes íz hiányáért pózol a látvány. Marha jól néz ki az ital.
2018. jún. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is házi készítésű italban gondolkodnék, amiket más is írt. Pl. epres limonádé... Nekem édesíteni sem kell különösebben, de azt is megcsinálhatod egészségesebben otthon. Bár ha konkrétan sok egyszerű cukorra vágysz, az neccesebb, de akkor is több és édesebb gyümölcsöt pakolnék bele első körben...
2018. jún. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Cukorfüggőség is lehet az oka

Szíved nem esélyes,hogy ettől van,de nem lehet kizárni

lehet súly felesleg és a nagy mennyiségu cukor kombója

2018. jún. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!