Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A cukormentes (aszpartámmal...

A cukormentes (aszpartámmal édesített) energiaitalok egészségtelenebbek, mint a cukrozottak?

Figyelt kérdés
Tanulás közben hetente 2-3 előfordul, hogy megiszok egy cukormentes redbullt. Hízékony vagyok, ezért választom a cukormenteset. A napokban azonban olvastam néhány cikket, melyek szerint a "light" termékek, különösen az aszpartámmal édesítettek sokkal egészségtelenebbek, sőt egyenesen rákkeltőek. Én még nem tapasztalmat semmit az ott felsorolt tünetek közül, de inkább rákérdezek. Tényleg egészségtelenebb az édesített energiaital mint a "rendes"? 21/F

2022. máj. 29. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem egészségtelenebb. Ha az aspartam veszélyes lenne, nem engedélyeznék. Ha az astpartam veszélyes lenne, már kihalt volna az emberiség.
2022. máj. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

"Aszpartám és rák


További vizsgálatok az aszpartám karcinogén hatását igazolták. Két igen fontos és kiterjedt amerikai vizsgálatban több, mint 120000 ember 22 éves követése a férfiak nagyobb kitettségét igazolta: az édesített italokat fogyasztó férfiak gyakrabban betegedtek meg rákban, mint ezekkel az italokkal nem élő kortársaik, nők esetén viszont nem találtak ilyen különbséget. Mindazonáltal tanulmányuk végén a szerzők megjegyzik, hogy ezek a látszólag meggyőző adatok akár a puszta véletlennek is tulajdoníthatók." [link]

2022. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyébként egészségesen étkezem, sportolok stb. Ezek mellett bízom benne, hogyha van is ilyen hatása, azt a heti max. 3 adag nem váltja ki.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2022. máj. 29. 22:21
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha ez a helyzet, akkor szerintem sem kell emiatt aggódnod.
2022. máj. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

A húsvéti sonka is rákkeltő, mégsem hal meg mindenki azonnal, miután evett belőle:


[link]

2022. máj. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Kerekítve 25 g cukor van egy dobozban ami 100 kcal-t jelent. Szinte semmi a különbség. Ha pl. félsz a cukorbetegségtől , akkor jobb a light, amúgy kb mindegy ilyen kicsi mennyiségben. (Inkább itt a koffein tartalom a problémás.)
2022. máj. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koffeint tekintve ezen kívül nem szoktam máshonnan bevinni. A kávét nem szeretem, a kólát sem, a tablettás koffeint meg inkább meghagyom másnak.
2022. máj. 29. 22:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne igyál ilyen mérgeket.


Akkor már inkább kávé (instant kávé növény tejbe pl.) vagy zöld tea.

2022. máj. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Ennyi koffein nem probléma. Én is az aszpartam miatt aggodnék hosszútávon. Maga az engedélyeztetés se volt zökkenőmentes annakidelyén, nem is értem miért nem tiltották még be Európában (nálunk szigorubbak a szabályok). Figyéljetek meg majd jönnek 10 év múlva hogy betiltják mert rákkeltő. Hogy miért nem tiltották be eddig? Valószínű azért amiért a titanium dioxidot is csak most. Sok szer van ami káros, állandóan van valami amit betiltanak. Itt a kérdés hogy egyáltalán miért engedélyezték őket eddig? Pénz miatt mert olcsó előállítása és tartós a hatása, a tömegeket meg ki kell szolgálni, és nincs annyi természetes Stevia levél (természetes) a világon amivel helyettesíteni lehet a meszerséges édesítőszereket.


Bár valószínű ahoz hogy beteg légy nagyobb mennyiség kell mint heti 3 ital 21 évesen de többet én nem javaslok.

2022. jún. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!