Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történne, ha valaki minden...

Mi történne, ha valaki minden nap csak egyszer enne, de akkor normális/nagyobb adagot?

Figyelt kérdés
Hozzászokna a szervezete, és nem éhezne a nap többi részében? Elég lenne ez, ha az tartalmazná majdnem a szükséges napi tápanyagokat(kb. senki sem viszi be szerintem mindenből, minden nap a minimumot, és elég nehéz is, ezért írtam csak majdnemt)?

2022. okt. 10. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ismerosom, aki igy tesz. Ha hiszed, ha nem, elhizott a pasi.
2022. okt. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Tönkreteszed az enzim működésed, a szerveid bioritmusát felborítod. Nem véletlenül ajánlott a napi 5 étkezés 3x nagyobb táplálék 2x kisebb átfedés. A diéta megint más kérdés.

De nagyon is éheznél a többi részében, mert nem így működik az emésztés és a tested sem.

2022. okt. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan nem bírnám. A nap további részében éheznék.

4-5 x eszem egy nap. És még így is elfordul, hogy éhes vagyok az étkezések között, reggel már éhes vagyok, ahogy felkelek. Ha nem ehetek hosszabb ideig, akkor szédülök.

(175 centi és 62 kiló vagyok)

2022. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Diéta és spórolás miatt is kérdeztem. 19 éves kollégista vagyok, és ha csak 1x ennék, lehet segítene félretenni egy kis pénzt.

Már évek óta küzdöm a súlyommal. Kiskoromban, kb. 10-14 évesen rengeteg mindent kipróbáltam, nagyon utáltam magam, és semmit sem tudtam végigvinni. Azóta nem nagyon próbálkoztam, volt olyan időszakom, amikor fogytam valamennyit, valamikor híztam(a mentális állapotom ezt nagymértékben befolyásolta).

Most érkeztem el arra a pontra, amikor észreveszem, hogy mennyire befolyásoló tényező ez. Azoknak a nőknek akik jól néznek ki, sokkal könnyebb párt vagy kalandot találni. Tudom, tudom, én sem vagyok reménytelen eset, mégis már nagyon elegem van a kinézetemből, hogy nem tudok akármit felvenni, ha nem húzom ki magam egy képen, undorítóan nézek ki, hogy a pasik csak akkor érdeklődnek felőlem, ha iszok kicsit, és kifecsegem, hogy mennyire nyílt vagyok sokmindenre, nekem sincs merszem. Még ha úgy tűnik, hogy valakinek lehet, hogy tetszek, lebeszélem magam, és nem mutatom ki az érzéseimet afelé a személy felé. Plusz ha szeretnék elmenni vendéglátásba dolgozni, vagy akár egy irodába, ez is nagyon nagy befolyásoló tényező rengeteg helyen. Szóval elegem van már, és most visszatért az önutálat ebben is, meg hogy nem teljesítek eléggé(elkezdtem az egyetemet, és nem megy a legjobban, nehéz hozzászoknom, viszont sokmindent elértem már, és sokmindenben jó vagyok). Úgyhogy most szeretnék fogyni. Ebben a mentális állapotban viszont nem hiszem, hogy sikerül, és megint belesodrom magamat egy mély gödörbe, ahonnan nagyon nehéz lesz kimászni.

Tud bárki tippet adni fogyásra, spórolásra, vagy az egyetemhez?

2022. okt. 10. 13:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. szerintem neked el kéne beszélgetni valakivel milyen egy igazi nő. Lehet ez egy bizalmas barát/ szüleid.

2. diétánál nem a mennyiséget kell csökkenteni hanem a minőséget és tartalmat változtatni, ehhez kellene egy dietetikus ha nem értesz a kalóriákhoz

3. a mai szociális helyzetben nem tudsz változtatni a jelen lévő párkeresési szokásokon. Ne akarj mindenkinek megfelelni, mert a késöbbiekben ez nagyon negatív hatással lesz rád.

4. stílust bármikor változtathasz és magadat is bármikor képes vagy megváltoztatni.

Én 22éves 167cm és 88 kilós vagyok mégis sexinek érzem magam és párom is van. Alkalmi dolgok sose érdekeltek és azóta is az első párommal vagyok együtt.

Hol fogyok hol nem, ezzel nem lehet mit kezdeni. Stressz mindig van és lesz is, alkalmazkodni lehet. Mindig lesznek pont rám illő ruhát és pont rám nem illő ruhák de ez megint az adott divat diktálja. Jegyezd meg amit mondok soha semmi sem állandó, se a normák , se a szokások, se a divat.

2022. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%
Így eszek több mint 10 éve. 165 cm vagyok és 52 kg. Tartom a súlyomat, illetve nyáron mindig lemegy 2-3 kg. Amikor ezt elkezdtem, hamar rájöttem a pozitív hatásaira, és azóta is így érzem magam a legjobban. Soha nem vagyok éhes, viszont tele vagyok energiával, nincs leterhelve a szervezetem az állandó evéssel. Érdemes kipróbálni. Kiváló a közérzetem.
2022. okt. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
Napi kétszer egyél, reggel 6 és 10 óra, délután 12 és 16 óra között és mozogj többet.
2022. okt. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Meg is őrülnék, plusz a vércukrom a pincéig zuhanna, ha nem ennék 4-5 óránként - nem vagyok cukros.
2022. okt. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Kb. 20 éve így eszem: reggel 1 kávé 2 cukorral, tejjel, délelőtt 1 alma és kávé, tejjel, cukorral. Ebédre, bármi, ami van. (munkahelyi étkezés). Délután, ha éhes vagyok (pl. tészta volt az ebéd) fél szelet kenyér, szalámi, paradicsom. Teljesen jól vagyok. Ha este alkalmanként elmegyünk vacsorázni, rosszul alszom, illetve hétvégén is nagyon ritkán reggelizem (pl.párom itthon van és reggelizne),de nem nagyon élvezem és nem tudok ebédelni. Szerintem megszokás kérdése. Nekem reggel 5 és 12 között elég a kávéban lévő cukor és az alma.
2022. okt. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!