Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Futóként hogy érdemes fehérjét...

Futóként hogy érdemes fehérjét fogyasztani?

Figyelt kérdés

Átlagosan heti 5x futok (60-80 km között), de az étkezésre is jobban szeretnék figyelni. Az egyértelmű, hogy kevesebb fehérjét fogyasztok, mint kellene, ezért elkezdtem én is "porokat inni". Úgy tudom edzés utáni fél órában érdemes inni egy ilyen kört, de olyat is hallottam, hogy többen napi 2x isznak ilyeneket. Azt reggel érdemes meg edzés után? Valamint a többi makróban is tudnátok segíteni?

A fehérjénél 1,4xttkg-t számoltam, a többinél még semmit.

Nem vagyok és nem is leszek profi sportoló, a célom tényleg csak annyi, hogy jobban figyeljek az étkezésre is (valamint szálkásodni szeretnék). Be szeretnék vezetni egy heti 1x edzőtermi erősítést is a futás mellé.


Valamint rólam infók: 23/l, 164 cm magas 60 kg


Tényleg nem vagyok tapasztalt etéren, szóval légysz inkább segítsetek és magyarázzátok el a dolgokat, mielőtt bárki is nekem esne/belém kötne.



2022. okt. 11. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Nap végén az össz-tápanyagbevitel számít, ezért teljesen mindegy, hogy a makrókat hogyan osztod el, pláne a fehérjét. Az edzés utáni kötelező fehérje ivás egy ezer éves gyúrós mítosz, amit régen és most is csak a teljes tudatlanok vallanak. Semmi jelentősége. Bele lehetne menni, hogy pl. milyen metabolikus előnyei vannak az edzés előtti gyorsan felszívódó szénhidrátoknak, vagy az edzés utáni rostfogyasztásnak, de hobbi kocogó szinteni ennek tényleg semmi relevanciája nincs. Oszd be úgy az étkezésed, hogy neked kényelmes és fenntartható legyen, ha valamiből nincs meg a szükséges alapbevitel, akkor használj adott esetben tápkiegészítőt, egyél normálisan, egyél finoman, mellette mozogj, fuss, kondizz, aztán ennyi.
2022. okt. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért kellene egy futónak fehérje porozni? Bocsánat tényleg nem bunkóságból, de nem értem hogy merült fel egyáltalán. Mit gondolsz miben segítene neked a fehérje por?
2022. okt. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Abban segít a fehérje, hogy mivel a futás rengeteg energiát vesz fel, ne az izmaim fogyjanak, ne fehérjéből nyerje az energiát a szervezetem, hanem cukorból meg zsíbról. Ezért kell magasan tartani a fehérjét. És edzés után fél órán belül a legcékszerűbb fogyasztani. Ezt csak úgy mellékesen sportorvos mondta. Szóval szimplán "ennyi értelme" van és rohadtul fontos a makrokra figyelni, főleg ha valaki mondjuk szálkásítani akar. Ha valaki csak úgy random fut, edz és nem nagyon érdekli mondjuk hoggy hogy néz ki akkor oké. De ha valaki tudatosan szeretné csinálni, baromi fontos a makrok aránya.
2022. nov. 18. 11:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Mellékesen mondom, hogy azt a sportorvost messziről kerüld el, aki 1962-ben ragadt és hisz az anabolikus ablakban. Szálkásításnál sem kell jobban figyelni a fehérjére, mint máskor. Az izmaidat az őrzi meg, ha használod őket, nem a magas fehérje bevitel. Edzeni kell mellette, ha nem akarsz izmot veszíteni.
2022. nov. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azóta hidd el, a közelébe sem mentem neki.

Mondjuk még mindig nem értem, hogy hogy lehet azt hinni, hogy nem kell a magas fehérjebevitel főleg edzés mellett, mert már az is be lett építve. Az, hogy valaki mondjuk edz futás mellett, de nem figyel a fehérjére, egyáltalán nem fogja előrébb vinni. Ha nincs meg a ttkg x minimum 1,6 g fehérje, izomból fog veszíteni.

2022. dec. 3. 09:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Az 1,6 g-ot tudod, hogy száraz, azaz zsír nélküli tömegre kell számolni, ugye?
2022. dec. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!