Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elég egy rossz szó és oda az...

Elég egy rossz szó és oda az étvágyam?

Figyelt kérdés
Az elmúlt évben lefogytam 10 kilót, egyetem, koli, stressz stb. 170 cm vagyok és 50-51 kiló között mozgok már két hónapja. Nem igazán kezdek vele semmit. Elvagyok így, de mióta gondjaim vannak az evéssel nagyon érzékeny vagyok néhány dologra. Ha szóvá teszik milyen sovány lettem vagy hogy többet kéne ennem automatikusan elmegy az étvágyam. A párom viccből megjegyezte hogy megeszem az összes sültkrumplit mire kész lesz mellé a rántott hús és utána már képtelen voltam enni is. Úgy érzem csak hisztis vagyok de nem tudok ezzel mit kezdeni. Hazaköltöztem egy évre és itthon nagyon nagy vita van abból ki hogy főz és mennyire nem férünk el két nagy hűtőben mert mindenki főz szóval gondoltam akkor társulok valakihez. Nem töltök itthon sok időt, de hiába adok haza pénzt vagy akkor sosincs kaja amikor én hazajövök de "este 10kor már ne álljak neki főzni". Alig várom hogy újra elköltözzek, de már nem tudok mások előtt enni. Ha a párom nincs velem akkor csak erőltetem magamba a kaját mert egyedül vele és 2-3 barátommal tudok komfortosan enni. Egyébként nagy étvágyam lenne alapjáraton és a hazaköltözésem előtt egy pár hétig meglepően jól tudtam enni de mióta itthon vagyok megint úgy érzem hogy kezdődik elölről minden. Nem mondanám hogy étkezési zavarom van mert volt anorexiás és bulimiás barátnőm is még középiskolában és abszolút nem hasonlít az övékre az én problémám. Egyszerűen csak teljesen kiszámíthatatlan hogy mikor tudok normálisan enni mert nem kapok épp kéretlen megjegyzéseket vagy olyan emberrel tudok enni aki mellett nem kell stresszelnem. Kezdem azt érezni hogy valami baj van a fejemben amiért így működök.
2022. okt. 25. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy? a 170/51 nem sok, de a mennyire nem sok a koron is múlik.

Nem is az a kérdés, hogy van-e gond, mert nyilvánvaló, hogy van, hanem sokkal inkább az a kérdés, hogy mi okozza és mit tehetnél ellene...


Mióta vannak ezek?

2022. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Ez inkább sovány kategória (BMI 17,5)

Van, aki nem szeret másokkal étkezni. Vállald fel nyugodtan és étkezz egyedül nyugalomban, jó étvággyal.

2022. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lelki problémáidhoz pszichológust ajánlok, úgy a legkönnyebb megoldani. Nem ciki, hanem hasznos.


Addig is, próbálkozz tápanyagdús italokkal. Nutridrink, fehérje shake, de akár egy finom tejes gyümölcsturmix túróval megspékelve. Ennyi plusz talán elég lesz, hogy ne fogyj le vészesen, míg a lelked rendbe jön.

2022. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok és nagyjából már egy éve fennálló problémáról van szó. Próbálok változtatni rajta, de egyszerűen megrekedek. Mióta az élelmiszerárak (is) megemelkedtek egyre stresszesebb vagyok attól is ha olyan ételt kell ennem amit nem én főztem, saját hozzávalókból amit a saját keresetemből vettem pedig az alap problémám nem ebből indult.
2022. nov. 19. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!