Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van értelme vitaminokat szedni?

Van értelme vitaminokat szedni?

Figyelt kérdés

Szerintetek van haszna multivitamint, C-vitamint, Omega3 vitamin tablettát szedni? Vagy csak fölösleges pénzkidobás? Sok helyen olvasom, hogy nem hasznosul csak alig mivel szintetikusan előállított és hogy élettanilag nincs semmilyen

pozitív, bizonyítható hatása.



2022. okt. 26. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Azt erdemes szedni, amibol keveset viszel be a szervezetedbe. Pl. ha keves halat eszel, erdemes halolaj-kapszulat szedni. Vagy D-vitamint, ha keves napfeny er. De ugy am block a multivitaninok szedese valoban folosleges, csupan draga vizeletet eredmenyez, plusz vannak olyan anyagok, amiket nem kellene tulzasba vinni.
2022. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Én soha nem szedtem és még influenzás sem voltam, néha télen tartok egy 1 hónapos méhpempő kúrát, ennyi és eszem minden nap gyümölcsöket, sok hagymát fokhagymát, paradicsomot.
2022. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha változatosan, egészségesen táplálkozik valaki, tehát eszik halat, sok gyümölcsöt, zöldséget, magvakat, teljes kiőrlésű dolgokat, stb., akkor valószínűleg nincs szüksége plusz vitamin pótlásra. D vitamint viszont szükséges lenne szedni. Nekem ezt több szakember is mondta.
2022. okt. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Változatosan kell étkezni. Minden nap zöldség, gyümölcs, legalább heti egyszer főzelék, tejtermék vagy valami növényi alapú tejpótló (ez a kalcium és D vitamin miatt fontos), tojás stb. Én ilyen étrend mellett 2 éve nem voltam beteg. Viszont azt figyeltem meg, hogy ha elkezdek C-vitamint szedni, akkor pár napon belül lebetegszek…ezt már mástól is hallottam.
2022. okt. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
90%
D-vitamint sem kell pótolni feltétlenül csak mert nem ér napfény, annak kell akinek problémát okoz a hiánya, de attól legalább bajod nem lesz. Multivitaminoknak nem tudom mennyi része hasznosul vagy milyen esezekben, de én volt, hogy szedtem, semmivel sem éreztem jobban magam. Inkább az ember az életvitelén változtasson, az többet ér. Aki meg szedni akarja, az nézessen labort és arra szedjen specifikusan.
2022. okt. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Amiket az emberek többsége szed az szintetikus, nem hasznosuló vitamin. :(
2022. okt. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Én vitaminfüggő vagyok, rosszul vagyok, hiányérzetem van ha nem veszek be mindennap D, C vitamint. És Actimel italt is iszok mindennap. Sok halat is eszek, omega3 kapszulát is szedek.
2022. okt. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak azt érdemes szedni, amiből hiányod van. Egy általános laborvizsgálat kimutatja pl. a vas, magnézium, kalcium stb. szintjét, ha ezek rendben vannak, akkor szerintem felesleges szedni.

A D-vitamin szintjét viszont csak fizetős módon lehet megnézetni, kivétel, ha endokrinológus ad rá beutalót. Ha alacsony, már pedig a téli hónapokban csak egyre csökkenni fog a szintje (hacsak nem töltesz számottevő időt a trópusokon), akkor érdemes lehet szedni, hogy még tavasszal is elegendő mennyiség legyen a szervezetben.

2022. okt. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!