Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Annyiféle táplálkozási tanácsa...

Annyiféle táplálkozási tanácsadás, módszer, irányzat létezik. Hogyan lehet kiválasztani, ami neked a leghasznosabb?

Figyelt kérdés

Neked hogyan sikerült? Mennyi időbe energiába telt? És végül hogy mi az ami leginkább bejött, milyen fajta táplálkozási irányzat?


Már aki egyáltalán fontosnak tartja a táplálkozást, hogy odafigyeljen rá.



2022. nov. 10. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Én semmiféle trendi irányzatot nem követek.

Azt eszem, ami jólesik - és mértékkel.

2022. nov. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Glutén- és laktózmentes étrend érzékenység miatt.


Ez az egyetlen diéta, amit követnem kell, amúgy mindent eszem, amit szeretnék és jól esik.

2022. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tejmentes diéta, szintén érzékenység, allergia miatt.

Egyébként semmi speckót nem követek fogyás miatt. Deficitet tartok, sok bogyós gyümölcsöt, salátát, és alacsony kcal tartalmú zöldséget eszek. Most a paradicsomos ételekre vagyok ráállva, mert imádom a paradicsomot. Épp "diétás" gnocci sorrentinot csinálok. Bár valójában csak azért diétás, mert növényi eredetű a "tejszín" és a "sajt" is, és ezek fele, vagy annál is kevesebb kalóriát tartalmaznak, mint az eredeti tejes párjuk. De ha valami összetevőre ráállok, akkor azt mindig kimaxolom, több különböző módon elkészítem, kísérletezek. Előző héten az édesburgonyával "játszottam". De pl a zabkását is szeretem, azt is számtalan módon meg tudom már csinálni, kedventől függően. Szerintem a legfontosabb, hogy szeresd az ételeket, amiket eszel, rendszeresen próbálj ki újakat, különböző elkészítési módokat

Ha meg a fogyás a cél, akkor legyen egy elviselhető deficit.

Ha gyomorpanaszaid vannak, akkor érdemes utána olvasni, mik a tipikus ingerlő ételek. Persze, csak ha már biztos, hogy nem vagy allergiás, vagy intoleráns. Én pl nem bírom a nyers hagymát (pedig imádom), de gyomorégésem van utána, és teljesen felpuffadok másnapra. Ugyanez a helyzet az ecettel. Számomra a hatalmas segítség még a gyömbértea volt. Nem mindenkinél válik be, de sokaknál csökkenti a puffadást, diszkomfort érzetet.

Röviden: figyelj a saját tested visszajelzéseire, ha kell, vezess étel naplót, hogy tudd, mit ettél, amitől esetleg rosszul lehetsz.

2022. nov. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!