Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » UV kezelés sterilizálja a...

UV kezelés sterilizálja a mogyorót?

Figyelt kérdés
Orvostól hallottam, hogy a héjában vásárolt és evés közben feltört mogyoró elég kockázatos bélférgek szempontjából, mivel sem a szedése sem a tárolása nem éppen higiénikus, evés közben meg ugyanazokkal az ujjakkal törjük amivel aztán a szánkba vesszük. Van a háztartásban erős UV lámpa, valami körömszépítéshez vagy mi, vajon alkalmas ez a kórokozóknak legalább a ritkítására?

2022. nov. 15. 01:49
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Kétlem, hogy egy körmös lámpa kinyirna a féreg petét.

Olyanról sem hallottam, hogy valaki ferges lett volna a mogyorótól. Megtörténhet, de szerintem annyira pici esélye van, hogy elenyésző. Ha lehetőséged lesz kérdezd meg ezt a bizonyos orvost, hogy szerinte, hogyan érdemes tisztítani a mogyorót evés előtt, komolyan érdekel

2022. nov. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az orvos javaslata az volt, hogy vegyünk héja nélkül, pörkölve. Vagy ha annyira kell a héjas, akkor forró vízben mossuk át hirtelen, aztán megszáríthatjuk, hogy valamennyire gusztusos legyen megint. Hát én inkább kockáztatok, mert a férget amúgy eléggé veszélytelennek mondta.
2022. nov. 15. 02:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fagyasztót nem mondta mint lehetséges opció? Az gusztusosabb lenne mint "megfőzni" a mogyit.
2022. nov. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minek? A Nap színtiszta UV sugarakat küld rá.
2022. nov. 15. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze, csak nem mindegy mennyit. Az ember bőre is begyullad, felhólyagzik, lehámlik, végső esetben elrákosodik ha túl sok színtiszta UV sugarat kap pl. a Napból ugye. Megfelelő típusú és erősségű UV megöli a vírusokat, baktériumokat.
2022. nov. 15. 12:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Túl van tolva. Nem leszel ferges a mogyorótól és kész .
2022. nov. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a gatyában lévő mogyorókról volt szó?
2022. nov. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!