Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért egészséges a böjtölés?

Miért egészséges a böjtölés?

Figyelt kérdés

Mondhatni én is böjtölök, de nem szándékosan, szimplán így szoktam hozzá, de egyre több helyen hallom és olvasom, hogy a böjtölés egészséges.

Miért?



2022. nov. 19. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Miért lenne egészséges?

Gyerekeknek kifejezetten nem is ajánlják, hogy böltöljenek.

2022. nov. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

A ketogén/paleolit/biohacker irányvonal követői az elmúlt években keményen pusholják a böjtöt, időszakos böjtöt, de egyértelmű dietetikai kutatás vagy metaanalízis még nem született a fasting hatékonyságáról, és cáfolhatatlan egészségügyi előnyeiről. Maradjunk annyiban, hogy azoknál az egyéneknél, akiknek az életében a táplálkozás rendszeres, kalóriagényüknek megfelelő, továbbá mikrotápanyagban gazdad, azoknál nem valószínű, hogy bármilyen fiziológiai előnnyel is járna a böjtölés.

Ezt az "egészséges/egészségtelen" leegyszerűítű, Femcafés bullshitet pedig kapásból engedd el. A humánbiológia és a táplálkozástudomány nem írható le egybites fogalmakkal.

2022. nov. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Paleolit önmagában nagyon jó, de ez az új böjt mánia nagyon egészségtelen. Tönkremehet az epe, mellékvese, illetve értelemszerűen tápanyaghiány lép fel.
2022. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Azért hallod, mert ez a divatos, de semmi egészséges sincs abban ha éhezteted magad.
2022. nov. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4# Félre értés ne legyen belőle, én nem éhezek, szimplán hozzászoktam ehhez. Sok ideig nem is tudtam, hogy van ilyen időszakos böjtölés. Az utóbbi időben olvastam utána, és rájöttem, hogy tulajdonképpen ugyanezt csinálom.
2022. nov. 19. 19:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól még nem egészséges. Divathiszti.
2022. nov. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem egészséges.


A böjtölésnek az égadta világon semmi értelme, ha csak időszakos is. Aztán meg tleizabálod magad, mert az éhezésre így reagál a szervezet.

Tökmindegy, hogy időszakos, vagy sem.

2022. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!