Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen, általatok egészségesne...

Milyen, általatok egészségesnek vélt ételt szoktatok reggelizni?

Figyelt kérdés
2022. nov. 17. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Ha egészséges élelmiszer alatt azt értjük, hogy minél kevésbé feldolgozott, nem tartalmaz adalékanyagot, cukorban és zsírban szegény, de tápanyagban gazdag, akkor számomra a zabból, rizsből, hajdinából, kölesből, amarántból készült kásák mindig jó választások. Az elmúlt években egyre többször fogyasztok reggelire tápióka pudingot is, de volt időszakom, amikor szimplán magokat reggeliztem (kesudió, mandula, dió, mogyoró, stb.).
2022. nov. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Diétázom, igyekszem arra törekedni, hogy laktató, diétás és lehetőleg kevésbé feldolgozott legyen. Nálam a kedvenc reggeli a szendvics, annyiféleképpen lehet variálni.

Ma: 1 magos zsömle, 3 szelet csirkemellsonka, 1 paradicsom, egy kevés zöldségkrém, 1 kávé.

2022. nov. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi az egészséges...


Akár betegség, akár allergia, akár egyéb miatt simán lehet egészségtelen olyasmi, ami egy egészséges embernek teljsen jó.

2022. nov. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gluténmentes kenyér (vagy magvas vagy sima), valamilyen feltéttel. Néha avokádókrém, néha valamilyen szalámi, de amikor beteg voltam, akkor mézes-vajas.

Ha sós a feltét, akkor mellé paradicsom, paprika.


Laktózmentes tejeskávé.


Glutén- és laktózérzékeny vagyok, nem heccből kerülöm ezeket.

2022. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kedvencem a rozsos kenyér (sima rozskenyeret nem bírom enni, így fehérliszt és rozsliszt is van benne) és tonhalpástétom, jégsaláta és spenót levelekkel.

De igyekszem magam rászorítani a zabkására (így a fenti a vacsora), forró vízzel készítve, fehérjeporral, chia maggal, mivel nem bírok magammal, édesítem eritrittel.



Az alapbetegségeim, problémáim magas koleszterinszint (örökletes lehet), reflux és nem választ ki a szervezetem elég kalciumot, így sokszor magas a szintje.

De meggyőződésem, hogy egészségesebb embereknek se annyira jó a sok állati zsír, fehér liszt, cukor stb.

2022. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Ideálisan ami tartalmaz lassan felszívódó szénhidrátot (pl. zabpehely vagy teljes kiőrlésű kenyér) és fehérjét is (pl. natúr joghurt vagy sonka, sajt). Felkelés után "kisreggelizek": zabtejes kávé + 4-5 szem Korpovit keksz. Ha utána otthonról dolgozom, akkor a kisreggeli után jön a kutyasétáltatás, utána zuhany és utána szoktam "nagyreggelizni" is. Házi készítésű müzlit tk zabpehelyből, aszalt gyümölcsökkel és olajos magvakkal, van benne zabkorpa és szezám+lenmag is. Többnyire natúr joghurttal szoktam, de néha teszek bele pluszban egy pici (mondjuk egy-két evőkanálnyi) gyümölcsjoghurtot vagy egy-két kávéskanálnyi lekvárt (ezek hozzáadott cukrot tartalmaznak, szóval csak óvatosan). Teljes kiőrlésű kenyér, margarin, felvágott, sajt, nyers zöldségek (paprika, zöldhagyma, ubi, retek, ilyesmi). Hétvégén nincs kisreggeli, kényelmesen leülünk és megreggelizünk, egyik nap tojás a menü (kiadós rántotta vagy omlett, hagymával, sajttal, esetleg kolbásszal). Néha bűnözünk, most pl. van itthon libazsír, mert sütöttem libacombot, és ahhoz veszünk néha fehér kenyeret és azzal meg lilahagymával esszük. Ha munkahelyemre korán megyek be, akkor a szomszédos kávézóban veszek péksütit + kávét. Ha későn, akkor nem nagyreggelizek sem otthon, sem bent, mert bent általában korán, 12 körül ebédelünk a kollégákkal.
2022. nov. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!