Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sok ennyi vitamin egy napra?

Sok ennyi vitamin egy napra?

Figyelt kérdés

Multivitaminos pezsgőtablettát szoktam inni reggel, este pedig 1db Centrum Nőknek A-Z-ig filmtablettát szedek be.


Ez így megfelelő vagy már sok vitamin mennyiség?



2022. dec. 10. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Hát mi van ráírva a pezsgőtablettára adagolásként? Elvileg 1 db Centrum tartalmazza az egy napi szükségletet, de valószínűleg ha kicsit többet veszel be, az nem baj. A vízben oldódókból biztos, hogy nem.
2022. dec. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt írja naponta egy darab pezsgőtabletta kell.
2022. dec. 10. 11:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Multivitaminos pezsgőtablettát szoktam inni"

Szerinted hány ezer multivitamin pezsgőtabletta készítmény van kinn a piacon, ami mind más-más összetevő mennyiséget tartalmaz. Talán ha írnál konkrét terméket, konkrét miligrammokkal, akkor tudnánk mondani valami konkrétabbat, bár az étrended mikrotápanyag tartalmán is rengeteg múlik. Ráadásul én még sosem találkoztam olyan multivitamin készítménnyel, ami megfelelően fedezte volna az egyén D-vitamin, B-vitamin, magnézium, cink szükségletét, de legalább az összes termék megadózisban tartalmaz mangánt, kálciumot, A-vitamint, aminek túlzott fogyasztása kontraproduktív.

2022. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egyik vagy másik.
2022. dec. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahogy 4 írja. Dönts egyik javára de ne mind a kettőt.
2022. dec. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A Centrum elég lenne, az fedezi a napi szükségletet, némely vitaminból nem jó ha túladagolod.
2022. dec. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Senior Séf ***** válasza:
45%
A Centrum akkor fedezi a napi szükségletet, h dobozszámra iszod. Lófütty sincs benne, nem megfelelő vitamintartalom.
2022. dec. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Olyan szinten fogalmad nincs a Centrumról, te senior séf, hogy még azt se tudod, hogy azt nem inni kell!
2022. dec. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Centrum a vitaminokból csak párat fedez, D-t kapásból nem, K-t se. Ásványi anyagokat meg egyáltalan nem, mert a legócsóbb, rosszul felszívódó anyagokat rakják bele.
2022. dec. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

ha engem kérdezel (ami valószínű)

akkor szerintem a vitamin nem tud ártani

2023. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!