Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kelek fel este enni?...

Miért kelek fel este enni? Nem értem mi lehet a megoldás...

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A történetem nagyon röviden:

Eléggé megváltozott a kapcsolatom az ételekkel annak köszönhetően, hogy 35kg feleslegtől szabadultam meg. Kalóriát számolok már 2 éve, amit nem bánok, mert szeretem csinálni, de van 1 nagyon nagy problémám.


Alapesetben a hét legtöbb napján kollégista vagyok (hétfőtől-péntekig), hétvégén pedig itthon vagyok (+amikor szünet van azt is itthon töltöm nyilván)


Már észrevettem, hogy a fogyásom kezdetekor elindult egy olyan dolog, hogy esténként felkeltem és ettem. Nem ez a tipikus falásroham, mert nem össze-vissza több ezer kalóriát nyomtam magamba, hanem akkor még csak 1-2 gyümölcs stb.

Mára már nem 1-2 gyümölcs, hanem 1-2 sütemény, ha van, 1-2 fánk, 1 szelet kenyér, bármi..


A lényeg pedig most jön, amiért teljesen vakon vagyok a témában:

Ez csak itthon fordul elő. Ha kolis vagyok sosem kelek fel azért, hogy valami kaja után nézzek, viszont, ha itthon vagyok, akkor igen.

A probléma pedig az, hogy én ezt nem szeretném, de egyszerűen felkelés után nem az jön rögtön eszembe, hogy "nem eszek semmit", hanem csak megyek és csinálom.


Nem, nem a kalóriák miatt, vagyis szerintem. 3000 kalóriát eszek meg 1 nap alatt 170cm és 78kgosan. Nem létezik, hogy ez kevés lenne. (bár igaz, hogy heti 5 kemény súlyzós edzésem van + napi átlag ~18000 lépés, de nem hinném, hogy ez annyira megtolná a kalóriaigényemet)


Hogyan tudnék ennek véget vetni?



2022. dec. 13. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

A kalória tényleg nem tűnik kevésnek, ami ezt indokolná. Milyen az ételeid összetétele? Leírásod alapján tipikusan szénhidrátot kívánsz, szóval nem lehet, hogy abból kevesebbet eszel, mint kellene? Lehet, ha napközben több ch-t ennél ugyanennyi kalória mellett, akkor nem lenne ilyen éjszakai étkezésed.

De lehet "pusztán" mentális eredetű dolog is. Otthon vagy, kényelemben, kicsit visszamész gyerek módba, jutalmazod magad, mint a szüleid régen... Esetleg? Ebben messze nem vagyok jártas, szóval vaktában tippelgetek csak, de hátha asszociálsz róla valamire, ami segít.

2022. dec. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Számolom a makrókat is, mivel komolyan veszem az edzést.


~40g zsír

~170g fehérje

~450g szénhidrát


450g szénhidrát az minden, csak nem kevés, sőt..


Csak mentális probléma lehet szerintem, de hogy mi okból kifolyólag, azt nem tudom.. De az egészben csak az a fura, hogy ez csak akkor van, amikor otthon vagyok.

2022. dec. 13. 17:32
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Keves vitamin
2022. dec. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Senior Séf ***** válasza:
83%
Mikor vacsorázol, és mikor fekszel le? Illetve mikor kelsz fel?
2022. dec. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az első étkezésem este 6 órakor van és este 10-ig viszem be a táplálékot.


Nem tudom miért így csinálom. Egyszerűen hozzászoktam, mert reggel nincs étvágyam, suli után edzés van. Edzések előtt pedig nem szoktam enni (1 fehérjeszelet, de az is csak azért, hogy az izomépítés miatt a szervezetem ne legyen fehérje nélkül majdnem 1 napot), mert azt vettem észre, hogy gyengébben teljesítek.


Tehát a vacsorám este 10 környékén van és olyan éjfél után alszok el. Rendre felkelek mindig 1-2 óra múlva. (de egy este alatt felkelek 4-5x, wc miatt stb, de azonnal vissza tudok aludni)

2022. dec. 14. 14:27
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
34%
Lefekvés után 1-2 óra múlva ébredés tipikusan a leeső vércukor jele. Ez egyfajta belső stresszként kortizoltermelésre készteti a mellékvesét, a kortizol pedig a melatonin nevű alvást segítő hormon antagonistája. Ezen egy fél felszeletelt banán pár csepp olívaolajjal, leöntve, csipetnyi parajdi sóval meghintve szokott segíteni. Mindazonáltal a cirkadián ritmusod is fel van borulva, azzal is foglalkozni kellene, mert kinéz egy-két autoimmun betegség, ha így folytatod.
2022. dec. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fura, hogy 4-5x kell WC-re menned. Ezt el kellene mondani a háziorvosnak. Lehet, hogy tud valamit ajánlani, hogy ne kelljen felkelned. Sajnos, nagyon későn eszel utoljára. Én este 6-7-kor szoktam vacsorázni, és utána már nem eszem, legfeljebb egy-két almát. Talán a sok kalóriaszámolgatástól kilettek az idegeid, és azért kelsz fel állandóan. Ha eleget sportolsz, akkor nem is kellene számolni a kalóriákat, csak módjával enni, reggel reggelizni, dél körül ebédelni, és este 6 körül vacsorázni. Vagy vegyél be egy enyhe altatót, mondjuk egy szem Valerianát, és akkor végigalszod az éjszakát, nem fogsz felkelni, de ezt kellene csinálni pár hónapig, hogy a szervezeted megszokja. (Ja, és nem eszek, hanem eszem, alszom stb. helyes magyarsággal.)
2022. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Este hatkor?

Lehet, hogy nem ez az oka, de figyelj, ez nagyon egészségtelen! Értem, hogy reggel nem vagy éhes, de vigyél az iskolába kaját magaddal, vegyél ott ha van büfé, bármi! Nagyon egészségtelen napi egyszer étkezni.

2022. dec. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!