Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A hízásnak van egészséges üteme?

A hízásnak van egészséges üteme?

Figyelt kérdés

Ahogyan fogyókúránál sem ajánlott heti x kilónál többet fogyni, úgy van valami ajánlat hízás esetére?

Jó lenne híznom, de normális módon.


2022. dec. 29. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Inkább a testzsír-százaléknak van egy egészséges felsőhatára. Nagyjából erre akar rámutatni a BMI. Ha valaki kórosan sovány valamilyen fiziológiai okból (pl. anorexia, kemoterápia, rehabilitációs időszak, stb.), akkor nyilván célszerű egy normális, tartható mértékűre növelni az egyén testzsír-százalékát, hiszen a túl alacsony body fat is számos negatívummal jár együtt, de amennyiben az egyénnek normális a BMI-je, akkor a hízás, és az ideálisnál feleslegesen magasabb tartományba emelkedő testzsír-százalék problémás.

Hány centi vagy, és hány kiló? Hány kilóra szeretnél felhízni? Mi a hízásod célja?

2022. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
180 centi, 68-69 kiló és 75-76 a cél.
2022. dec. 29. 22:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A 75-76 kilós cél még a normális BMI tartományban van. Miért akarsz
2022. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mert hosszú ideig annyit tartottam, most viszont lefogytam egy krónikus betegség miatt, esnek le rólam a nadrágjaim stb.
2022. dec. 29. 22:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Heti fél-egy kiló, azzal az ízületeidben sem teszel kárt, mert alkalmazkodik a súlytöbblethez.
2022. dec. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hízni pedig kalóriatöbblettel tudsz - nekem napi 3000+ kcal kellett a heti 7-800 grammhoz és ha úgy érzed, sportolj.
2022. dec. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!