Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Xilit (nyírfacukor) mennyire...

Xilit (nyírfacukor) mennyire egészséges/káros?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy dobozzal,de igazság szerint nem mertem megkóstolni. Valahogy olyan műnek tűnik nekem ez a nyírfacukor dolog.

Vércukor szintre hogy hat? A hasnyálmirigy felismeri, vagy olyan, mint az édesítő, hogy becsapja a testet?


2022. dec. 14. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Egészségesebb, mint a cukor, de a mellékíze miatt nem szeretik sokan cukor helyett használni. A vércukorszintre nincsen hatással. Nincs szükség a feldolgozásához inzulinra.


Állatok számára viszont halálos méreg!!!

2022. dec. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Z003 ***** válasza:
60%

Hatással van a vércukorra azonban sokkal kisebb arányban amint például a glükopiranozid (milyen ijesztő és vegyszernek tűnő név! pedig ez az egyik tudományos neve a konyhacukornak amit a mindennapokban használunk. Ugyan úgy megtalálható a Xilit is a természetben mint például a glükóz a fruktóz).


Édesítőnek hívjuk pedig lényegében ez is csak egy másikfajta cukor, ami kicsit máshogy hat a szervezetünkre. Mivel a szerkezete nagyon hasonlít a glükózra ugyan azokat a receptorokat aktiválja a nyelven mit a glükóz. Ezért érezzük édesnek. Sőt édesebbnek is mint a szacharózt ezért kevesebbet is kell belőle használni.


Vannak egyeseknél kicsit fura érzést hagy a szájban ami miatt csökken az élvezeti szintje. Valamint ha nagyon nagy mértékben fogyasztjuk hasmenést okozhat, vannak akik érzékenyebbek erre és pár evőkanálnyitól is már jelentkezhetnek ezek a panaszok.

2022. dec. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem bírják a kutyák,nyugi. Nem ez lesz a mudim vacsorája.
2022. dec. 14. 20:23
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

"Xilit (nyírfacukor) mennyire egészséges/káros?"

Semmiképpen sem káros, de mit jelent számodra az, hogy egészséges? Dietetikával foglalkozom, de még mindig nem tudom eldönteni, hogy mit értenek a laikus egészséges alatt.

"Vércukor szintre hogy hat?"

A vércukor szintjének tartósan kell kóros tartományban lennie ahhoz, hogy fizológiai problémát okozzon, ráadásul a kutatási anyagokból látható, hogy a vérglükózt elsősorban a tartós kalóriatöbblet és a magas testzsír-százalék befolyásolja negatívan, nem a cukor- vagy szénhidrátfogyasztás.

"hasnyálmirigy felismeri, vagy olyan, mint az édesítő, hogy becsapja a testet?"

Ne rugózz ezeken a Házi Patikás, félreértett bullshiteken. Az édesítőszereknek valójában az a gyakorlati funkciójuk és hasznuk, hogy kalóriamentesek, ezáltal nem befolyásolják az energiabevitelt. A nyírfacukor pont ezért nem optimális választás, mert ugyanúgy tartalmaz kalóriát, mint a hagyományos kristálycukor vagy porcukor, de ettől függetlenül az én olvasatomban semmiképp sem egészségtelen.

2022. dec. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!