Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kalória surplus vagy fehérjebe...

Kalória surplus vagy fehérjebevitel a fontosabb?

Figyelt kérdés

190 cm, 83 kg vagyok. Skinny fat szerű.

Yazioval elkezdtem számolni a tápértékbevitelt, reggelire mindenféle magvas dolgot eszem, Carnivor marha tömegnövelőt is iszom.

Viszont napi zsírbevitelnél kb 80 grammot ír és én van hogy 140et beviszek, az elég nagy baj?

Nagyon nem könnyű 3ezer plusz kalóriát megenni és 180+ gramm fehérjét megenni.

Mit tanácsolnátok? Kalóriabevitelre kell jobban figyelni vagy fehérjére? Vagy is-is leginkább.

Ilyen magas gyerekként zabálni kell és tömni magamba a porokat, ha nem megy annyi kaja?



2022. dec. 31. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Mind a kettőre figyelni kell. Ha fogyni akarsz, akkor nyilván nem szabad meghaladni a limitet, ha tömeget szeretnél szerezni, ahhoz muszáj pluszban lenni. Fehérje is ugyan ilyen fontos, mert jó lenne ha nem csak háj jönne fel, hanem izom is, amihez fehérje kell, de nem annyi. Zsírmentes tömeggel szoktak számolni, ha te átlagos alkatú vagy, akkor 120-150g közötti fehérje még sok is lehet.
2022. dec. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szintentartó kalóriabevitel (esetlegesen 200-300 kcal plusz), elegendő fehérjefogyasztás (1,5 g/tskg), progresszív súlyzós edzés, megfelelő regeneráció. Ezek kellenek naturál hobbigyúrós szinten ahhoz, hogy pár év múlva izmos és erős legyél. 83 kilósan pedig ne zabálj napi szinten 140 gramm zsírt, amikor az egészségügyi határ valahol 1,0 g/tskg környékén van, ugyanis előbb-utóbb a koleszterinszinted és az érrendszered benyújtja a számlát.
2022. dec. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!