Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mekkora testtömeg lenne...

Mekkora testtömeg lenne ideális számomra? Mi az a határ ami még nem terheli a szervezetem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

178 cm, 70 kg, F vagyok. BMI-t nézve pont az ideális tartományba esem, viszont nem vagyok elégedett magammal.

A végtagjaim nagyon vékonyak, kb. egy "pálcikaember" látszatát keltem, ill. a kulcscsontom is nagyon feltűnően látszik. Nyáron pl. ezért kerültem el a standardokat, mert ilyen alakkal nem mertem lemenni. Sokszor még rövid ujjú pólóban is rosszul érzem magam. Mondjuk most már valamivel jobb a helyzet (egy éve még csak 60 kg voltam), viszont én még felszeretnék "hízni" kb. 80-85 kg-ig.

Tudom hogy ez már a BMI ideális tartományának felső határa, de úgy érzem hogy szükségem van erre a pluszra az önbizalmam növeléséhez. Tudtommal a szervezet számára ehhez a magassághoz a 68 kg passzol (ez terheli a legkevésbé) viszont az arányos testformához meg kb. a 80kg lenne a jó. Ti mit gondoltok erről, foglalkoztok egyáltalán a testtömeg indexel?


2010. okt. 3. 15:04
 1/3 anonim válasza:
Én azt hallottam hogy az az ideális egy embernél ha pl 180cm akkor 80kg a tömege és így tovább, persze ez nem a tizenévesekre vonatkozik. Esetleg próbálj meg erősíteni, kondizni járni.
2010. okt. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a férfiaknál kb.. így a normális:

170 cm 70 kg.

175 cm 75 kg

180 cm 80 kg.


Ez függ még a kortól (idősebb több lehet, fiatalabb kevesebb)

Függ a csontozattól---te lehet hogy szálkás és vastag nehéz csontú vagy, ezért tűnsz nagyon soványnak.


Szerintem járj el gyúrni+sok fehérjebevitel és minden jó kaját se nélkülözz.

78 kg-mal jól fogsz kinézni!

2010. okt. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Son Rani ***** válasza:
próbálj izmot felszedni, mert azért nem mindegy, hogy úgy vagy 85 kg, hogy csak zsír van rajtad, vagy sok izom is társul mellé
2018. febr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!