Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túl sok vitamintól/ásványi...

Túl sok vitamintól/ásványi anyagtól lehetnek problémáim?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, 75kg.

Szívritmuszavarom van/volt (mostanában kicsit jobb). Doktornő ajánlott MAGNE B6-ot, mivel kevés az ásványi anyag a szervezetemben.

Azóta elkezdtem szedni kalciumot,magnéziumot,cinket,krómot és szelént ,illetve az ajánlott MAGNE B6-ot.

Lehet ettől a sok mindentől valami bajom? Azt hallottam, hogy nem jó, ha kevés van a szervezetben, de a túl sok sem egészséges már.

Most naponta:

850mg magnézium

1045mg cink

1000mg kalcium

4mg króm

5,5mg szelén

11mg B6 vitamin

1100mg C-vitamin

illetve pár gramm ásványi anyag van bennem naponta.

(250mg foszfor,10mg jód, 200mg mangán,5mg molibdén,300mg szilícium, 100mg réz)

Ez sok lenne?

Értelmes válaszokat légy szíves!


2015. szept. 22. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Ezek mesterséges vitaminok( felszívódásukhoz szükséges enzimeket nem tartalmaznak . Vesét , májat károsítják kövesítik . Ezekből a többlet biztosan árt. A természetes főleg növényi eredetű termések hasznosulnak , abból nem szokott baj lenni , a test tartalékol . A vízből rostokból is keveset viszünk be , nem többletet . Azt inkább sóból , fehérjéből , zsírból tesszük .
2015. szept. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval miből kéne kevesebbet fogyasztanom? És miből többet?? Köszönöm a választ!
2015. szept. 22. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Vízben oldódó vitaminoktól nem lesz bajod, mert a felesleget kipisiled. Viszont a zsírban oldódó (D,E,K,F,A,) az elraktározódik, így ha túlzásba viszed, akkor az káros.
2015. okt. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A vitaminokból ezek többszörösét kell naponta bevinni. Pl. C-ből 3000, B6-ból 50.
2016. márc. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!