Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kívánom mindig a cukros...

Miért kívánom mindig a cukros dolgokat?

Figyelt kérdés

Ha létezik cukorfüggőség akkor én biztos az vagyok 😅

Minden nap eszek/iszok cukros dolgokat nem is keveset... Pl. energiaital, csoki, cola

Próbálok leszokni kb. 3 napig bírom nélkülük nincs nélkülük energiám, rossz kedvem van, étvágytalan vagyok, húst pl. nem is nagyon kívánom. De tudom, hogy egészségtelen fogaimon már látom a rossz hatását, gyomrom se jó stb.

Esetleg betegség állhat a háttérben? Vérképem eltérés nélküli, pajzsmirigyem is rendben.



2023. jan. 22. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Függő vagy. Nem elhagyni kell hanem kevesebbre csökkenteni.
2023. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha létezik cukorfüggőség"

Fiziológia, biológiai, dietetikai szempontból nem létezik. Pszichológiai szempontból létezik.

"3 napig bírom nélkülük nincs nélkülük energiám"

Ha a te energiaszinted a cukros szaroktól függ, az már rég rossz. Az emberi szervezetnek szüksége van cukorra, glükózra, szénhidrátra, megfelelő kalóriabevitelre, többek között pont az energiaháztartás miatt, de ezt nehogy már csak cukros szarokkal lehessen fedezni.

"rossz kedvem van, étvágytalan vagyok"

Igen, ez pszichés probléma. Próbálj meg más örömforrást keresni a cukor helyett.

2023. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, hogy lelki oka is lehet, tényleg nem nagyon van másban örömöm, gyakran vagyok stresszes, olvastam az is okozhatja 😞

Az a baj, hogy energiám nagyon kevés van alapból ezért keresek valamit mindig ami felpörget egy kicsit ne szenvedősen, lassan menjen minden...

2023. jan. 22. 12:22
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

"ezért keresek valamit mindig ami felpörget"

Mondjuk kéne egy normális, kiegyensúlyozott, változatos étrend, nem?

2023. jan. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, már sokat olvastam az egészséges étkezésről, csak nehéz betartani 😅
2023. jan. 22. 12:32
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
72%
A felborult bélflóra következménye. Elszaporodtak a firmicutes fajok, ezek pedig cukrot kívánnak egész nap.
2023. jan. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És rendszeres sport!
2023. jún. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!