Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet, hogy a paleo süti nem...

Lehet, hogy a paleo süti nem esett jól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem bírom az édesítőt, kezdem azzal. Főleg nem az eritritet, xylitet. Anyosóm kedvemben akart járni, tejtermékeket nem eszem ezért vett nekem paleo sütit. Nem vagyok otthon a diétában, de gondolom az cukormentességet is jelent..?

Éreztem is az ízén, hogy kicsit ilyen eritrites útó íze volt, ilyen enyhén csípős, "mentolos" érzés maradt a számban. Akkor már aggódtam, nem e az volt.

Most rá pár órára kutyorog a hasam és nagyon fel vagyok puffadva. Lehet a benne levő édesítőtől?



2023. jan. 27. 00:30
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

A legtobb edesito nagyobb mertekben hashajto hatasu.

En siman iszonyuan undorodom toluk, mar ragogumit sem vagyok kepes elviselni. Pedig a mentolos cukros sem volt regen, csak nem volt edes.

2023. jan. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

Hu ne is mond, nekem múltkor annyi elég volt, hogy ettem egy édesítős fehérje szeletet.

Másnapra konkrétan ment a hasam tőle reggelre. Nekem még sok sem kell hozzá.

Majd egy munkatársnőm mondta, hogy egyszer ettek egy-egy szelet sütit párjával, mindketten fostak egész nap.. Szóval ott jöttem rá, hogy van ilyen, hogy valakik nem bírják.

2023. jan. 27. 00:38
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Igen, a xilit, eritrit és a stevia is erősen hashajtó az avatatlan gyomornak. Én már 4 éve használok steviát, már az íze sem olyan kesernyés, ha átáll rá az ember.
2023. jan. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Röhej, hogy paleónak neveznek olyan ételeket amik olyan édesítőszereket használnak, amiket még 10 éve sem találtak fel, nem hogy a mamutok korában...
2023. jan. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Én eddig akármilyen bolti paleo cuccal találkoztam mindben édesítő volt. Én sem értem miért, de valahogy a mindenmentesség eggyé vált az egészségességgel és a "bármilyen édesítő jobb, mint a cukor" mentalitással.
2023. jan. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Igen, én mindig felhívom azoknal a figyelmét akik zéro cuccokat isznak, meg tele teszik édesítővel a sütiket, hogy amúgy tudja, hogy ugyanúgy baromi egészségtelen? Igen, a cukor sem egészséges, de sokan nem tudják, hogy ezek huzamos ideig használva szétcseszik a bélflórát teljesen.


Én annak a híve vagyok, hogy mivel édes szájú vagyok eszem néha édességeket, kevesebb cukrot teszek bele, kész. Fele annyit elég. Vagy gyümis süteményt sütök, pl banámkenyér, és azt eleve meg is édesíti maga a gyümölcs. Totál kivagyok ezektől a mesterséges dolgoktól, nem csodálom, mert én gyerekkoromban nem is tudtam ilyenekről, soha nem találkozott vele a szervezetem.

2023. jan. 27. 10:40
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Paleo egy nagy bullshit, femina és hasonlók nagyon reklámozzák, meg az influenszerek... Egs.


Meg a "mindenmentes", ami mellékesen nyomokban földimogyorót - a legsúlyosabb allergizáló magvat - tartalmaz. Nevetséges, és a sok okos megvezsi 3x annyiért.


Írom ezt úgy, hogy gm-lm étrenden kell éljek.

2023. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
43%
7 - Pontosan. A végán sütik alapja is mogyoró- és dióféle. Én is érzékeny vagyok már mindenre is kb., de akkor is azt szoktam csinálni, hogy inkább cukrot eszek, ha úgy van, csak keveset. Pl.évek óta cukor minden nélkül iszom a kávét, teát stb.csak vizet iszom. Néha ettől függetlenül megkívánom a kólát, olyankor rendes cukros coca-colat veszek egy dobozzal és betolom. Mogyoróallergia miatt semmilyen csokit, vagy sütit nem eszek máshol, így ha nagy ritkán ráveszem magam és sütök, akkor bizony csak cukorral. Semmi bajom nem lesz tőle, ha néha eszek egy kis cukrot. Úgyis nagyon ritkán teszem. Ezeknek az edesitoszerwknek semmi íze, csak utóíze van, méregdrága. Úgyhogy maradok a gyári cukornál hébe-hóba. Mindig járnom kell cukorterhelésre is, épp most vtam tökéletes a cukrot.
2023. márc. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!