Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 4 liter folyadék túl sok?

Napi 4 liter folyadék túl sok?

Figyelt kérdés
Ha sok fehérjét (pl yoghurt formájában) és zöldséget (rostban gazdag) fogyasztok?

2023. jan. 28. 00:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
73%

#16

🤣😂👏

Gratulálok, legalább az értelmi szintetted egyenértékű ez az ember.


Hivatalos pl. a WHO ( [link] ), akik szintén 5 grammot írnak egy napra. Vagy amit én linkeltem, vagy egyéb orvosi tanulmány.


De nem baj, a te szinteddel nyugodtan egyél annyit, amit momdtál, aztán majd évek múlva meglátod az egészségromboló hatását. Csak kérlek, ne terjeszd igeként.

2023. jan. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
54%

Mikor két vallásos vitatkozik... számoljatok már kicsit bmeg...

A WHO-s 5g irtózatosan kevés, még aki korházban fekszik az is többet kap, erről nem tudom mi a WHO veleménye, egy fél literes infúzióban 9g só van!

Egyénfüggő és életmódfüggő, hogy mennyi sóra van szükség.

Az ember főképp kétféle módon veszít sót: vizelettel és izzadsággal.

A vizelet 2% sót tartalmaz, az izzadság, és a kilégzett pára 1% körül.

A passzív túléléshez 1.5l víz kell naponta, de akkor nem csinálsz semmit, csak lélegzel, és annyit sötétsárgát vizelsz amennyi feltétlenül szükséges, ez kb 15-20g sóveszteség.

Ha már csak sétálsz, vagy munkát végzel, rögtön megnő a kipárolgásod, egy meleg napon ez 3-4-szerese is lehet.

Szóval a Tejfalussy száma jóval közelebb van a valósághoz. Az igazság valahol a kettő között lesz.

2023. jan. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
#18: javítás fel literes infúzió an 4.5g só van, egy literben van 9g
2023. jan. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
75%

#12

Tudod, ezért van annyi embernek baja a vérnyomásával, kap szívinfarktust, mert a meghatározott érték fölötti mennyiséget viszi be sóból.

Ne velem vitatkozz, hanem a SZAKEMBEREKKEL.

Biztosan ők a buták, és te, mint egy mezei senki okosabb, vagy mint ők.


És ne gyere itt az infúzióval, mert nem a kórházi beteg emberekről van itt szó, hanem az átlag, hétköznapi emberről.

2023. jan. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
27%

#14: igen, biztos a só, nem a tüneti kezelésként felírt vernyomásgyógyszer mellékhatasára szedett szívgyógyszer mellékhatasára szedett vízhajtó mellékhatására szedett kálium, és ezek kombinációja.

Meg az a sok "minőségi" ipari étel amit magukba tömnek az emberek, az sem lehet baj.

Nyilvan a SÓ lesz a hibas. Még ha a cukrot tűznéd ki bűnbaknak, azt meg lehetne indokolni bizonyos szintig, se a sót....

2023. jan. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
76%
Nyaron eleg,
2023. jan. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 NTBS ***** válasza:
54%
Nem sok. Jobban dolgozik a veséd.
2023. jan. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
180 cm, 63 kg, férfi
2023. jan. 28. 10:17
 19/26 anonim ***** válasza:
Mikor csináltak neked utoljára labort?
2023. jan. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

1 hónapja és minden rendben volt, kivéve hogy alacsony a tesztoszteron-szintem.


(Az orvosnál rákérdeztem a folyadékra és azt mondta csökkentsem kicsit. Viszont a labor nem talált semmit. Pont emiatt kértem, hogy csináljunk.)

2023. jan. 28. 10:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!