Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ki, hogy fogadta, hogy ételérz...

Ki, hogy fogadta, hogy ételérzékeny? pl, laktóz, glutén stb

Figyelt kérdés

amióta az eszemet tudom gluténos vagyok, úgy vettem észre, hogy eddig ez sosem zavart, de 1*2* álmodtam vele, hogy jó ismerősök és hangulat között vissza kellett utasítanom ezért ételt, és olyan kínosan éreztem magam emiatt, mintha legalábbis az iskolapadba ülnék és nem tudnám a válaszokat egy dogába, ráadásként mind ezt pucéran történik mindenki előtt... lehet traumát okozott ez gyerekként és idáig inkább elnyomtam?:D

18f


2023. jan. 29. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem meg tej- tojás ès kakaó intoleranciám van. Nehèz volt eleinte, mert majdnem mindenbe tesznek pl. tejet, mèg bizonyos májkrèmekbe is, meg tojásmentes tèsztát kell ennem. A kakaó meg csokit nem ehetek,mèg tejmenteset sem. Mèg nem álmodtam egyik intoleranciámmal sem .
2023. jan. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Ki nem szrja le, hogy a másik mit gondol?


Nem eszem idegen helyen pl étteremben, mert nem akarok másnap meghalni a fájdalomtól.

Sokkal többet számít az én jó közérzetem, mint az, hogy a pincér pl mit gondol, miért nem eszem a barátaimmal :D


Nekem lm-gm, a laktózra veszek be tablettát, azzal semmi baj.

2023. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én laktózérzékeny vagyok, 1-2 hónapja derült ki, de az fontos különbség a laktóz- és a glutenérzékenység között, hogy laktózra be lehet venni evés előtt kb 10 perccel laktázenzimet, amitől mindent ehetek.

Így nem változtatott meg igazán semmit az életemben.

A családom nagyon kedvesen fogadta, azóta mindenki csak laktózmentes cuccokat ad nekem, annak ellenére, hogy mindenkinek minden nap elmondom, hogy tudok enni laktózt, ha előtte beveszek egy tablettát.:)

Az iskolatársaim közül kevesen tudják, ők néha megkínálnak laktózos cuccokkal, ilyenkor vissza szoktam utasítani, de ez különösebben nem zavar.

2023. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

3-as, aha, vagy nem.


A laktóztabletta eredeileg nem azért van, hogy mindent ugyanúgy egyél, hanem hogy amikor elmentek vendégségbe és LEHET tejes dolog a kajádban, akkor beveszel egyet, de ettől ugyanúgy az lm étrendre kell törekedni.


Vagy akkor nagyon enyhe még az intoleranciád, azért hat. Én pl tablettával sem ihatok meg egy pofár tejeskávét, mert egyórán belül meghajt.

2023. jan. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es, szavaiddal élve ,,aha, vagy nem"

A laktáz enzim kb. ugyanúgy működik mintha a vékonybeledben termelődne laktáz.

Nálam nem enyhe laktóz intoleranciáról van szó, de eddig még sosem lett attól bajom, hogy laktázt vettem be.

( a tablettának egyik lehetséges, nem olyan ritka mellékhatása a hasmenés, de nekem szerencsére nincs ilyen)

2023. jan. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én fahéjra vagyok allergiás, ráadásul fulladok, ezért nem ehetek a suliban, ezzel eddig nem volt baj de most teccik egy 9-es akivek kb csak a menzán találkozunk... Szóval most rosszul érint de már megszoktam hogy peches vagyok
2023. márc. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!