Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi okozhatja, hogy minden...

Mi okozhatja, hogy minden reggel hasmenésem van?

Figyelt kérdés

2023. febr. 2. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Bármi.
2023. febr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Stressz,idegesség,este nehéz ételek fogyasztása
2023. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 2-es ír, meg még úgy százezer tényező.
2023. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Szombaton is?
2023. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Most már minden nap hétfőtől vasárnapig. Általában reggelente jön ki, rengeteg gázzal, ragadós állagú, de normális színe van.

Reggel kijön, utána nap közben már nincs hasmenésem, de ez nem jelenti azt, hogy normális székletem van, hanem legtöbbször valami fehéres vagy sárgás nyák jön.

Több mint egy hónapja nem volt teljesen normális székletem.


Más is tippelt stresszre, ezért pszichológushoz kezdtem járni 2 éve, de most már szerinte sem olyan mértékű a stressz, vagyis elég jól fel tudom dolgozni ahhoz, hogy szerinte sem ez okozza a fizikai tüneteket.

A másik, hogy többször jártam gasztroenterológusnál, béltükrözést is csináltak. A legfrissebb 1 éves, tehát nem is tudnának újat csinálni, ha jól tudom.

Ő Crohn betegségre tippelt, de semmivel nem tudta igazolni.

Többször beszéltem vele azóta is, semmi hatása semminek amit mond vagy ad, ezt is megmondtam neki, de azt mondta ez lehetetlen. De hát így van..


Leginkább azt tanácsolta mit egyek és mit ne egyek. De már próbáltam mindent:

Szénsavas üdítők, sőt úgy általánosságban minden üdítőt teljesen elhagytam az életemből.

Alkoholt nem iszom.

Nem dohányzom.

Kávét sem iszok.

Laktóz mentes tejtermékeket iszok/eszek csak, és ebből is minimális mennyiséget.

Lecsökkentettem a gluténes dolgokat a minimálisra (Néha eszek, de nem nagy mennyiségben.)

Nem eszek zsíros vagy nagyon fűszeres ételeket.

Egyszerűen már ötletem sincs.


Két alternatíva van, vagy eszek normálisan, de akkor az elmúlt időszak alapján 100%, hogy ragadós, gázos, hasmenéses székletem lesz. Vagy a másik, hogy koplalok kvázi diétázok, csak akkor nincs hasmenésem, ha kvázi nem is eszek szinte semmit (ilyen azért ritkán van).


Felpuffadást, hányingert sosem érzek annak ellenére, hogy rengeteg gáz képződik valami miatt.


Valakinek van ötlete?

2023. febr. 3. 06:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Én elmentem étel intolerancia vizsgálatra és kiderült, hogy a borsóra, a vaníliára a tonhalra és a zabra intoleráns vagyok. Javasolta a doki, hogy útifűmaghéjat gazdagon fogyasszak mert a bélbaktérium flórám sem tökéletes a gyakori hasmenés miatt. Mióta sok rostosat eszek (barack és szilva befőtt, nyers alma, reggelente útifűmaghéj sok vízzel) és nem eszem azokat az ételeket, amire intoleráns vagyok, sokkal jobban vagyok, nem puffadok és a hasmenésem is megszűnt. Még a székletem szaga is sokkal kevésbé büdi...
2023. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj el másik dokihoz is. Úgy tűnik nagyon fontos diétákat nem javasolt neked a gasztroenterológus. Merthogy sok minden okozhat folyamatos gyulladást vagy irritációt a belekben. Pl. a tejfehérje, ami nem egyenlő a tejcukorral. Hiába eszel laktózmentes dolgokat,azokban a tejfehérje ugyanúgy ott van. Teljesen tehéntejmentes termékekre kell őket cserélned (persze itt a csel: a szója sokaknál ugyanolyan allergén tényező, mint pl a tej...úgyhogy ne szójatejre válts...) . Vagy pl. tojásmentes diéta. Vagy esetleg húsmentes... sok mindent végig kell próbálnod sajnos. Nekem egyébként meglepően sokat segít az, ha egy kaja meg van főzve, aztán le van fagyasztva, és újra megfőzve. Így olyan sok minden lebomlik a kajákban, hogy sok irritáló tényező kiveszik belőle...


Vértesztes és szurkálós allergiavizsgálaton voltál? Lenullázós-visszaépítős diétát csináltál? (Elkezded úgy hogy csak krumplit és marhahúst ehetsz, ha jól emlékszem. Aztán minden héten bejön egy újabb élelmiszer, és naplót kell vezetni a változásokról. Allergológus tudja ezt is kérni és kiértékelni.)


Kísérletezni kell (nem 1-2 napig, hónapokig!!) a következők elhagyásával

- cukor (répacukor, barnacukor, méz, mindenféle cukor)

- cukoralkoholok is, pl. xilit vagy szorbit.

- fruktóz (szinte minden feldolgozott termékben van, és igen, gyümölcsökben is. Átmenetileg rá kell állni a zöldségekre, és megnézni, mi van, ha nem eszel fruktózt, gyümölcsben sem.)

- hús. nem azt mondom h életed végéig legyél vegetariánus, de ha pár hónapra teljesen kiiktatod az életedből, és ez bármi változást eredményez, az nagyon fontos információkra világíthat rá, és tovább tudsz lépni a nyomozásban.

- hüvelyesek - a főzéses-fagyasztásos-főzéses technológia nélkül engem úgy kicsinálnak, mint téged... hagyd el őket átmenetileg, az összeset, nézd meg, mi változik.


Ezeket érdemes egyesével próbálgatni, különben ha javulás van, nem tudod, hogy mi okozza.


Azt látom, hogy az "ötletem sincs" állapottól te is meg a gasztroenterológus is igen messze vagytok. Jó hír, hogy itt még sok tennivaló van. Keress fel másikat, sőt, egy dietetikust is, mert ő nem gyógyszerekkel fog bombázni, hanem megpróbálja kideríteni, hogy hogy működik az emésztésed a különböző ételek hatására.


És a legfontosabb: Ne add fel! Én kisgyerekkorom óta küzdök IBS-sel, senki nem tud semmi okosat mondani rá. Az vitt a legelőrrébb eddig, hogy kitapasztalom, mi mit okoz, mi segít, mit kell messziről elkerülni (hagyma, hüvelyesek, cukor...).

2023. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekem is van néhány dolog, amit kitapasztaltam, vagy kimutatták ételtolerancia vizsgálattal, pl.:

kávé, kakaó, magvak, nagyon zsíros ételek, laktózos ételek stb.

De most már lassan ott tartok, hogy bármit eszek, szó szerint bármit, hasmenésem van tőle. És mindig reggel jön ki, nem szúr, nem csikar, nem fáj, csak sosem áll össze a székletem normálisan.


Többször voltam már orvosnál, többnél is. Az a bajom a gasztrós orvosokkal, hogy nem tudnak semmit. Persze ezzel nem őket akarom degradálni, nagyon rendesek és segítőkészek, de tényleg nem tudnak segíteni. Mondok egy példát: Az egyik kérdezte mennyi rostot eszek, mert az fontos lenne, mondtam neki, hogy keveset, mert olyan mintha az fokozná néha a hasmenést. Erre a válasz: akkor kevesebb rostot kell enni.


De basszus ennyire magamtól is rájövök, hogy ami fokozza, azt elhagyom, de ha így sem jó, na akkor mi van?

Volt hogy hónapokig naplóztam mit eszek. Volt hogy szinte mindig ugyan azt, volt hogy nagyon változatosan. De ha már mindentől hasmenésem van, akkor mit húzzak le a listáról még? :(

2023. febr. 7. 17:34
 9/9 anonim ***** válasza:
a sör,bor, pálinka helyrehozna
2023. márc. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!