Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyakori gyomorkorgás?Rendszert...

Gyakori gyomorkorgás?Rendszertelen étkezés?Sport?Sok ülés?Kevés Mozgás?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.Az elmúlt pár évben 3-4 folyamatosan leépültem mint lelkileg mint fizikailag is szorongás,nagy mennyiségű folyamatos stressz.


Eléggé nehéz időszakom volt és van,de eljutottam arra a pontra,hogy változtatni szeretnék.Mivel sajnos asztmás vagyok ezért a sport kissé nehezebb de szeretnék sportolni is.


A kérdésem az lenne,hogy az elmúlt 1-2 hétben ha étkezem is gyakran van olyan mintha éhes lennék és kortyogna a hasam vagy a gyomrom de nemvagyok éhes.Mik azok az ételek amik ezen segitenek?Hozzáértő tanácsát nagyon megköszönném. Sok folyadék fogyasztás?Milyen sport lenne jó rá?Hasazás?Kocogás? Illetve a székletem is olyan volt a pár napban hogy nem is fosos nem is kemény hanem a kettő közti. Ezt is milyen ételekkel tudnám helyreállitani?


2023. márc. 3. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Rendszeres és egészséges étkezés, próbálj meg minél kevésbé össze-vissza enni, (megfelelő mennyiségű rost, minél kevesebb állati eredetű zsír és hozzáadott cukor, viszont sok nyers zöldség és gyümölcs, zöldségek párolva, levesnek, főzeléknek, de ne vastag rántással, teljes kiőrlésű gabonák, hüvelyesek, heti 3-4x fehér hús, hal heti 1x), folyadékra a napi kb. 2 liter jó irányadó.


Mozgás: amit szeretsz, de ne ugorj bele mint egy őrült. Heti 3-4x legalább, ha más nem egy félórás lendületes séta, kocogás eleinte, ha szeretsz/tudsz mehet az úszás, bicikli, otthon átmozgató torna, súlyzózás - lassan, fokozatosan.

2023. márc. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.Esetleg nyakra valami jó torna gyakorlatot nemtudsz véletlenül? Van hogy eléggé kitudom ropogtatni is meg néha beszokott állni vagy ha elalszom.
2023. márc. 4. 10:06
 3/3 anonim ***** válasza:
2023. márc. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!