Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a kenyérről?

Figyelt kérdés

Kérlek adjatok tippeket miként tudnék leszokni a kenyérről?

Mindig is szerettem, és most is fehér kenyeret eszem szinte bármivel. Úgy érzem nem laktam jól, ha nem eszek belőle.

DE szeretném a túlsúlyomat is csökkenteni, és tapasztaltam már, hogy minimális kenyér fogyasztással csökkent a súlyom. Szóval, ha van tanácsod ,bevált tipped oszd meg velem.

Köszönöm!



2023. márc. 12. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Mennyi a napi kalóriabeviteled? Ha kalóriakereten belül étkezel, akkor nyugodtan ehetsz fehér kenyeret, nem fogsz hízni. Viszont ha túleszed a kalóriakereted, akkor tök mindegy, mit eszel, hízni fogsz, hiába iktatod ki a fehér kenyeret.
2023. márc. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem egyed élesbe, hogy reggelire eszel fehér kenyeret, vacsorára meg mondjuk abonett-et, vagy puffasztott rizst vagy ilyesmi
2023. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell teljesen lemondanod róla, ehetsz minden nap, mondjuk reggelire egy nem túl vastag szeletet (kb. 7 dkg), margarinnal, sovány felvágottal, sajttal, tojással, SOK nyers zöldséggel (uborka, retek, paprika, paradicsom, zöldhagyma). Ebédre, vacsorára ne azt egyél. Ha este is hideget eszel akkor helyettesítsd Abonettel vagy rizspufival, ahogy írja valaki, de ehetsz szendvics helyett egy könnyű salátát, natúr húst párolt zöldséggel, krém- vagy zöldséglevest stb. De még egészségesebb lenne teljes kiőrlésűre, magvasra, rozs- vagy zablisztesre váltani, ezeket váltogatva fogyasztani.
2023. márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1-es: az is számít, milyen nyomelemeket, vitaminokat, tápanyagokat visz be, és egy szelet fehér vs. teljes kiőrlésű kenyér közül az utóbbi sokkal egészségesebb ilyen szempontból. Az sem mindegy, hogy valaki egy szelet fehér kenyeret eszik sovány sajttal és felvágottal, zöldségekkel vagy 2 vastagon megkent zsíroskenyeret, azzal mondjuk már valószínűleg túl is lépte a napi zsírszükségletét.
2023. márc. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, kedves 4-es. A kettőnk kommentje együtt kerek (1-es voltam).
2023. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csökkentsd napi 1 szelet kenyérre az adagot.
2023. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!