Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hete minden reggel megy a hasam, csak reggel, de akkor 3-4-szer is mennem kell WC-re. Evés után puffadok, néha hányingerem is van. Próbáltam fogyni kevesebbet egészségesebben enni többet mozogni, de így is csak híztam. Folyamatosan fáradt vagyok akármennyit alszok. Néha meg szédülök, el felejtek dolgokat, bizonytalan vagyok. Gyakran vannak hangulatingadozásaim. Bőröm száraz kezemen, fejemen. Hajat mosok meg szárítom és már jön is fel a fejbőröm korpás az egész fejem. Mitől lehet mind ez? Előtte nem volt semmi gond.

2023. márc. 29. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Az orvos mit mondott?
2023. márc. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Két hét múlva kaptam időpontot háziorvoshoz. Régebben volt már hasonló tünetem. Folyamatos hányinger puffadás. Akkor ultrahang, röntgen meg vérvétel volt ami nem mutatott ki semmit. És az orvos annyiba hagyta hogy szedjek a gyomorpanaszra renniet. Egy idő után javult a helyzet teljes mértékbe soha nem szűnt meg most meg nagyon durván romlott
2023. márc. 29. 18:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Probald ki az Enterolt.
2023. márc. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Hamarabb is bemehetsz a rendelésre, ha hirtelen rosszabbodik a helyzet.
2023. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
IBS lehet olvass utána
2023. márc. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miket eszel? Simán lehet étel intolerancia, allergia. Ha hirtelen változtattál, akkor benne van a pakliban, hogy a mikrobiomod nem adaptálódott, egy probiotikum kúra ezen segíthet. Betegségre én az utolsó esetben gondolnék (nyilván nem kell elvetni, és ki kell zárni), ilyesmi lehet az IBS, ahogy írták korábban, vagy a SIBO. Mindkettő étrend módosítással kordában tartható. Sokaknak segít ezeknél a gyömbér, rooibos tea, illetve az irritáló ételek kihagyása, mint a hagyma, hüvelyesek, a nagyon savas dolgok mellőzése, mint szénsavas italok, ecetes ételek. Illetve az édesítők is okozhatnak hasonló tüneteket, ha érzékeny vagy rájuk. Növelheted fokozatosan a rost bevitelt, szépen rendbe tudja tenni a bacik arányát a beleidben. Viszont ennél fontos a fokozatosság, a hirtelen sok rost is okoz puffadást, diszkomfort érzetet.
2023. márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
IBS, de nekem a glutén okozott ilyen tüneteket.
2023. márc. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ez a tünetcsoport nagyon sok betegségre jellemző lehet (cukorbetegség, cushing, egyéb hormonális betegségek). A differenciáldiagnózis csak a tesztek segítségével történhet meg
2023. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!