Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegek milyen kenyeret...

Cukorbetegek milyen kenyeret esztek?

Figyelt kérdés
Fehér, korpás, rozs, barna, nálam sajnos kizárva, mind nagyon megemeli a vércukromat.
2023. ápr. 1. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Én elvileg teljes kiőrlésűt eszem.
2023. ápr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
IR-esek vagyunk. Nekunk a teljes kiorlesu roberto jott be es a sparos purr-purr.
2023. ápr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Purpur. Esetleg szénhidrátcsökkentett kenyeret. Amúgy én őszintén, már a purpur és a szénhidrátcsökkentett boltin kívül más boltival én nem is próbálkozok. A legtöbb 50-60%-ban tartalmaz csak teljes kiőrlésű lisztet, és az eredmény mindenképp az, hogy a cukromat elrontja, az az 50-60% teljes kiőrlésű az én vércukromnak nem elég jó. Pl. előttem is írták a Roberto kenyeret, és pont az, amire így névről is konkrétan emlékszem, hogy az a cukromat nagyon felvitte. :/


Én amúgy nem vagyok olyan nagy kenyeres, hetente megeszek 2 szendvicset és ennyi, viszont néha amikor kedvem van, akkor sütök magamnak kenyeret. Teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztet keverek fehér tönkölyliszttel és a Dia-wellness zéró 6 szénhidrátcsökkentett lisztjével. Néha még rakok bele teljes kiőrlésű rozslisztet is. A fehér tönkölylisztre azért van szükség, hogy ne legyen annyira tömör a kenyér, de még mindig alacsonyabb annak a glikémiás indexe, mint a sima búzafinomlisztté. Lehet, hogy nagyon kotyvasznak tűnik ez így, de nagyon finom a végeredmény.


De amúgy azt tudom ajánlani, hogy facebookon lépj be különböző ketogénes csoportokba. Nem, nem azért mondom, hogy kezdj el ketozni, mert én nagyon nem vagyok keto párti, viszont, szoktak kenyér, meg mindenféle recepteket megosztani. Az már más kérdés, hogy az ott megosztott kenyerek mennyire valódi kenyerek... mármint nagyon sok igazából ilyen útifűmaghéj lisztből, bambuszrostlisztből, mandulalisztből, meg ilyesmikből állnak össze. Illetve most gondolhatod azt, hogy ez tök jó, de az útifűmaghéj, meg az ilyenek nem a legpénztárcabarátabb összetevők. Ez igaz is, viszont úgy látom egy kenyérhez mindenből csak ilyen 40-50 grammokat raknak bele, szóval azért tűrhető szerintem. Én még az ilyen "speciális" kenyereket nem próbáltam, nem tudom milyenek, viszont na, ha van időd, kedved sütösgetni, akkor megér egy próbát.


Viszont igen, ha mindenképp boltit akar az ember, akkor én talán még mindig a szénhidrátcsökkentett pártolom leginkább (ha esetleg a purpur sem válna be). Van olyan szénhidrátcsökkentett kenyér, amiben 100 grammban 7-8 gramm szénhidrát van csak. Szerintem az se jó, ha az ember teljesen kiakarja zárni a szénhidrátokat, mert nekünk is szükségünk van rá, viszont így kenyér szempontjából egy kicsit nehéz, ha az ember cukrát egy csomó bolti kenyér megemeli, mert akkor nem marad olyan sok opció, szóval ezért is tudom a szénhidrátcsökkentettet ajánlani.

2023. ápr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

A robertos vagyok. Nalunk ez kiserletezes eredmenye volt.


Egyebkent meg a lidl-bem kaphato teljes kiorleso tortilat esszuk nagyon sokat.

2023. ápr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 1. 12:55
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Mindenfélét, főként a barna, rozskenyeret szeretem, de nagyon keveset eszem belőle, hetente összesen kb. 1/2 kilót.
2023. ápr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%
Semmilyet.
2023. ápr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!