Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen multivitamin ajánlott?

Milyen multivitamin ajánlott?

Figyelt kérdés

A puregoldnál néztem a daily multivitaminjukat,csak szerintem marad el nagyon például egy mega daily one mellett? Vagy teljesen megfelel ez is?

Mellé tervezek még C,D vitamint,omega 3-at illetve magnéziumot és cinket. De szeretnék egy jó multit,melyik érné meg?



2023. ápr. 6. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
A magyar piacon egy-két méregdrága, túlárazott terméket kivéve nincs olyan multivitamin készítmény, ami megérné a pénzt. Egymás felszívódását gátló, rosszul és értelmetlenül dozírozott ásványi anyagok és nyomelemek, ezzel írható le legjobban az itthon kapható multvitaminok minősége. Egy kiegyensúlyozott és változatos étrend mellett alapvetően semmi szükség multivitaminra (márpedig sportolóként ajánlom, hogy legyen ilyen étrended, ha el akarsz érni valamit). Nyilván egy D-vitaminnal, vagy Omega-3 zsírsavval nem lő az ember mellé, de random szedegetni mindenféle bioteches multvitamint felesleges, sőt sokszor kontraproduktív. Ha számodra a tápkiegészítés valamiért annyira fontos, akkor menj el egy laborvizsgálatra, ahol pár tízezer forintért a különböző eredmények alapján megmondják, milyen mikrotápanyagokból szenvedsz hiányt, aztán azokat célzottan tudod majd pótolni akár szilárd étellel, akár kiegészítővel.
2023. ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
#1-es jól írja, de pluszban még az sem mindegy melyik milyen üledéket képez, hogyan bomlik szét, ugyanis erre alig van néhány bevizsgálva. Én már csak D-t szedek, de nekem az laboro alacsony is volt.
2023. ápr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
GAL.
2023. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!