Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan táplálkozzak megfelelőe...

Hogyan táplálkozzak megfelelően,hogy elég fehérjét tudjak bevinni?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyoK, mutatnátok vmi oldalt ahol lehet nezni a feherjetartalmat etelekbe?

+170cm 45kg mennyi feherje szukseges nekem?

Es emellett a kaloriatobbletet muszály számolni vagy eleg ha tobbet eszek mint szoktam?


(Ha valami tanács van azt megköszönöm)



2023. ápr. 13. 07:28
 1/4 anonim ***** válasza:

"mutatnátok vmi oldalt ahol lehet nezni a feherjetartalmat etelekbe"

Az összes telefonos számláló alkalmazás (pl. Kalóriabázis, Yazio, MyFitnessPal) képes erre, de ha kíváncsi vagy a világ legpontosabb és legmegbízhatóbb adatbázisára, akkor tessék:

[link]

"kaloriatobbletet muszály számolni vagy eleg ha tobbet eszek mint szoktam?"

Honnan tudod, hogy többet eszel, ha nem számolod a kalóriákat? Ha szemre/érzésre többet eszel, attól még nem biztos, hogy a számok szintjén is többet eszel, márpedig kalóriatöbblet szempontjából a számoknak van jelentősége. Egyébként azt tudd, hogy szintentartó kalóriabevitel mellett is lehetséges az izomépítés, ha van elég fehérje, és adott a progresszió az edzésedben. Kezdőként konkrétan még három darab fekvőtámasztól is fejlődni fogsz, úgyhogy az első hónapokat ne agyald túl se táplálkozás, se edzés terén. Tanulj, informálódj, de csináld!

2023. ápr. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyen súllyal nem fehérjéket kell számolgatni, hanem enni-enni és minimum 51-52 kilóig leszrni a makrókat, ugyanis kórosan sovány vagy.


Miután ismét menstruálsz, lehet elkezdeni odafigyelni és pl edzeni - és örülhetsz, ha egyáltalán megjön majd.

2023. ápr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
: D
2023. ápr. 13. 16:38
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
49%
Valóban ne számolgasd a kalóriát, hanem add meg a testednek, ami kell neki. (legalábbis, ha nem akarsz minket rövid időn belül nőgyógyászati kérdésekkel is abajgatni.
2023. ápr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!