Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egyszerre egy étkezéssel...

Egyszerre egy étkezéssel 30-35g fehérjét érdemes csak bevinni egyszerre, mert többet nem tud hasznosítani izomépítésre a szervezet? Ti ezt betartjátok?

Figyelt kérdés

[link]


Eszerint a cikk szerint egy kísérlet során egy tesztcsoport 30g fehérjét fogyasztott egy étkezés során, még a másik 90g-ot, és nem mutatott szignifikánsan magasabb hipertrófiát a 90g-os csoport. Akkor ha egy nap 3x eszel, akkor bármennyit ehetsz, nem fogsz fejlődni, mert 100g-nál több fehérjét nem tud beépíteni a szervezet egyszerre?


Szóval 5x szükséges enni?



Köszönöm előre az értelmes válaszokat.



2022. febr. 6. 19:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ez egy hülyeség. Sok minden függ a fehérje fajtájától, attól is, hogy mit eszel a fehérje mellé.
2022. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mivel egy étkezésem max 400 kcal ezért nem is nagyon tudnék többet. De volt már olyan higy lett volna egy 50 grammos étkezésem és inkább kétszerre ettem meg kis kulonbseggel
2022. febr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát én 3-4 szer eszem és nincs elosztva, hogy mindig ugyannyi fehérje jusson mindre mégis fejlődök.
2022. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Ezt felejtsd el, baromság. Minden étkezésem során többet viszek be. Vagy szerinted egy profi testépítő, aki 500g fehérjét is bepuszil szerinted óránként eszik 25g-t egész nap?
2022. febr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4. Szteroidokkal más a fehérjeszintézis, és a tápanyagfelszívódás, nem?


A tanulmányban naturalokat vizsgáltak.



Akkor miért mutatta ezt a tanulmány? Többet is olvastam, 3-4-ben is ugyanezt írták.

2022. febr. 6. 20:28
 6/11 anonim ***** válasza:
4 es. 500 gramm egy nap? Biztos vagy ebben? Az fél kg fehérje.
2022. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akik a legmagasabb szinten űzik ők betolnak ennyit, nézz utána.
2022. febr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az durva. Elhiszem neked.

Én szerintem összesen eszek napi fél kg kaját. 😃

2022. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az nem valami sok, nekem az ebédem olyan 400g. :D
2022. febr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#6-7 legmagasabb szinten bőven efelett is esznek. 500g nem egy hihetetlen mennyiség, nekem jelenleg edzésnapon 440g fehérje megy (nem naturálban, 1.1kg csirke, 250g túró, 80g fehérje koncentrátum, ez kb 350, a többi a zabból rizsből stb jön össze).



Kérdező nem olvastam el csak pár dolgot, de ahogy láttam gyorsan felszívódó fehérjéről van szó, aminél elképzelhető ez az eredmény. Normál étkezésnél viszont több tényező befolyásolja a felszívódást, így ez nem állja meg a helyét. Naturál sportolóknál simán lehet egy étkezésben 50-60g fehérjét fogyasztani szilárd kajából.

2022. febr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!