Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fehérjedús reggelik?

Fehérjedús reggelik?

Figyelt kérdés
milyen fehèrjedús reggeliket tudnàtok ajànlani?sajnos a tojás,fehérjés zabkása nem jàtszik,mert mind a 2-től puffadok.ezeken kívül pedig nem sok öteletem van,amiben van legalàbb 20-25g fehérje.
2023. ápr. 17. 09:59
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
elég napi 2-3x azt enni,reggelre valami finomabbat szeretnék
2023. ápr. 20. 14:30
 12/22 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, vannak hagyományos fehérjeforrások, hús, tojás, túró, fehérjepor, akár turmixként. Ha semmi se felel meg, akkor semmi se.


A hús is lehet fiinom. De ha csak a fehérje a fontos, akkor az íz nem az első és egyetlen szempont.

2023. ápr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
nem azon van a hangsúly hogy semmi se felel meg,és nem csak a fehérje fontos,hanem hogy finom legyen,ne okozzon emésztési problémákat,és a fehérjetartalma is magas legyen.nem fogok csirkemellet enni reggelire,csak azért mert sok benne a fehérje.nem készülök versenyre,így nem fogom kínozni magam.de nem akarom valami bolti vackot sem enni,mert abba meg alig van pár gramm fehérje.
2023. ápr. 20. 15:07
 14/22 anonim ***** válasza:

"nem készülök versenyre"

Pont ezért teljesen felesleges túltolnod a fehérjét.

2023. ápr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
még mindig nem érted.a boltban kapható reggelikben általában 5-10g fehérje van max.de inkább elhanyagolható kategória.ki mondta hogy túl tolom a fehérjét?azért mert azt akarom,hogy minden étkezésem tartalmazzon fehérjét?kb 1,5/testsúlykg fehérjét viszek be.a kondis oldalak 2,5-3g.ot írnak.szerinted ez túl van tolva??
2023. ápr. 20. 15:25
 16/22 anonim ***** válasza:

Bőven elég, ha két nagy étkezésed tartalmaz számottevő fehérjét, tipikusan az ebéd, és a vacsora.

Nem kell a beledet fehérjetartalmú taplálékkal kitömni 2 óránként, nem attól fogsz fejlődni.

És edzés után sem kell az öltözőben rámolni az arcod möge a csirkerizst.

2023. ápr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

3 g/tskg teljesen nonszensz a hobbi gyúrósoknak.

Élsportoló meg úgyis szúrja magát mindennel is, majd az orvosa megmondja mennyit egyen.

2023. ápr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
egyébként nem tudom hogy honnan veszed ezeket,hogy én a csirkerizst tolom az arcomba az öltözőben,közel sem veszem ilyen szigorúan az étkezést.nem tudom,hogy értelmezed e amit leírtam.pont hogy azt írtam,hogy a kondizással foglalkozó oldalak írják a 3g/tskg fehérjét,ami szerintem teljesen felesleges.2 étkezéssel meg nem tudok 100-120g fehérjét bevinni,vagy legalábbis nem akarok. mielőtt erre is írnál valamit,ennyi fehérje kell nekem,mert amikor 60-70g fehérjét vittem be,akkor meg sokkal rosszabbul néztem ki,és gyengébb is voltam.
2023. ápr. 20. 15:43
 19/22 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy nem szereted a húst, de azért durva kínzásról beszélni, amikor a húsevés kerül szóba. Bár ha utálod, az is kínzás.


De nézd, attól még én ugyanezeket tudom ajánlani neked, csirkemell, túró, fehérjeturmix, tojás, sajt, jó minőségű felvágott és virsli is szóba jöhet.



Utolsó kettő nem olyan jó, de tagadhatatlanul van benne fehérje, állati ráadásul.


Viszont a fehérjeforrásnak nem feltétlenül kell finomnak lennie, ha nem akarsz se tojást, se húst, se cotta csízt, akkor miért nem iszol meg egy fehérjeturmixot és eszel mellé olyat, amit szeretsz?


Én se szeretem a fehérjeturmixot, de annyira nem rossz. Naponta fél liter vízbe keverek 60gramm fehérjeport és letolom, ez az egyik fehérjebeviteli forrásom és ebben a 60grammban van vagy 40 gramm fehérje, vagy mennyi.


Nem szeretem meginni, de nem túl vészes és 40gramm fehérje 5-10 sec alatt, vagy mennyi alatt.


Amúgy én vagyok a ma 14:40, az azutánikat nem én írtam.

2023. ápr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mármint kb 40 gramm kb 5-10 sec alatt, bár jobban belegondolva, az elfogyasztása tán pont beleesik az intervallumba, de tuti nem pont 40 gramm fehérje van benne, de nagyságrendileg asszem annyi.
2023. ápr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!