Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen mértékben van hatással...

Anonimkrd kérdése:

Milyen mértékben van hatással a sport teljesítményemre az, hogy közvetlenül előtte mit eszek?

Figyelt kérdés
Hetente egyszer járok focizni, és néha nagyon jól bírok futni egész meccsen, néha pedig megfele halok. Tegnap és ma saslikot, krumplipürét ettem délben is, és meccs előtt is másfél órával, gondoltam ez jó lesz, hiszen a hús tápláló, de mégis azt hittem meghalok, annyira nem bírtam. Máskor eszek előtte levest, csirke mellet, vagy akármit, igazából nem tudom pontosan de egyszer bírok, egyszer nem. Ez függhet a kajától? Igazából nem a lábam nem bírja, hanem egyszerűen nem bírok levegőt venni.

2023. ápr. 24. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a jelenséget számos más tényező is okozhatja az edzés előtti étkezésen kívül, de az tény, hogy a táplálkozás és a sportteljesítmény elképesztő szoros kötelékben áll egymással.
2023. ápr. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Húst és keményítőt nem ajánlatos együtt fogyasztani mert leterheli az emésztő rendszert az izmoknak nem jut vér. Sport előtt egyébként sem ajánlatos benyomni az ebédet.Akkor sem ha csirkerizs.
2023. ápr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Megterhelő aktivitás esetén fontos, hogy az étkezés és a sport között legalább két óra teljen el. Próbálj lassan felszívódó szénhidrátokat fogyasztani (teljes kiőrlésű gabonából készült kenyér vagy tészta, zab, barna rizs) és magas rosttartalmú ételeket (brokkoli, karfiol például).
2023. ápr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!