Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rendkívül sokat kell fogynom....

Rendkívül sokat kell fogynom. Hogy tehetném meg ezt ugy, hogy a szellemi teljesítményemet ne degradálja?

Figyelt kérdés
Szellemi munkát végzek (matematika, programozás, cégvezetés) és mindennemű diétára "csökkentett mód"-ba vált az agyam, a mentális kapacitásomon kívül drasztikusan csökken a stressztűrő képességem is. Munkám során a határidők, a kiemelkedő stressz tűrés, és a borotvaéles gondolkozás elengedhetetlen. Ennek tükrében szerintetek hogyan kéne fogyjak? (165kg 28F)

2014. nov. 3. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elhízásod oka nem pont a stressz miatt kialakult túlevés? (evésben vezeted le a feszültséget). Mivel ez a munkáddal van összefüggésben, így elég nagy akadály lesz a fogyásban. Én eljönnék szabadságra legalább 2 hétre (tudom nem egyszerű cégvezetés mellett), eközben megpróbálnék hozzászokni egy diétához. Ekkora súlynál én már szakemberhez fordulnék. Olyan élelmiszereket javasolnék fogyasztani, ami hosszú időre telítenek, illetve nem okoznak nagy vércukorszint ingadozást.

[link]

2014. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A diéta ne abból álljon, hogy naponta 2 almát eszel mert így tényleg minden bajod lesz.

Egészségesen, megfelelő ételeket kell enned (hal, lazac, csirkemell) megfelelő mennyiséget (a magasság-testsüly arányait figyelembe véve) és sportolni kell.

Mindenesetre 168 kg-nál én a helyedben orvosi tanácsot kérnék.

2014. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elvileg ha nem drasztikusan változtatod meg az étrendedet (s főleg a mennyiségeket), s inkább mozgással éred el a kalóriadeficitet (nem tudom, mennyire érsz rá, de legalább egy rövid intenzív edzés néha kell, az egészséged miatt is, nekem a közérzetemet, teherbírásomat is nagyban javítja, ha mozgok), nos, ha így teszel, akkor nem tudom, miért csorbulnának a szellemi képességeid. Ha durván megvonsz magadtól valamit, akkor nem csoda, ha nem bírod jól s stresszesebb is leszel. Ésszerűsítsd az étkezésedet, pár pontban változtasd meg, egészségesebb irányba, aztán ha első körben esetleg nem is fogynál, lenne időd megszokni s mégis egészségesebben élnél valamivel. Ha ennyi nem hat, később változtathatsz, de ne kapkodd el, mert tényleg stresszes tud lenni a nagy váltás s ezt nem engedheted meg magadnak.
2014. nov. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen segítek, mar jo par ember fogyott a tanacsaimmal. Nyugodtan irj: ancihiancihi@gmail.com
2014. nov. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!