Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Köretek fehérjetartalmát bele...

Köretek fehérjetartalmát bele kell számolni a napi fehérjebevitelbe?

Figyelt kérdés
A rízsnek, kenyérnek van kb. 7-8%, a bulgurnak, tésztának kb. 12-13% fehérjetartalma, ha ezeket eszem a hús/tojás mellé, ezeknek is számít a fehérjetartalmuk?

2023. máj. 16. 13:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Bele.
2023. máj. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Ha lenyeled, akkor nyilván számít. Az más kérdés, hogy ezekből olyan érdemi fehérjemennyiséget úgyse tud bevinni az ember, de sok lúd disznót győz alapon nyilván érdemes számításba venni őket, hiszen nap végére ezekből is származhat többletfehérje, meg többletkalória. Meg amúgy az összes kalóriaszámláló alkalmazás kiírja a feltüntetett étele makrotápanyag-tartalmát, legyen az rozs, kenyér, bulgur, tészta, tök mindegy, úgyhogy neked plusz erőfeszítésbe nem kerülne ezeket detektálni.
2023. máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én számolom, 30-40g szokott jönni ilyenekből is nálam, ami azért nem mindegy
2023. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne kellene?


Vagy még mindig 2002 van amikor csak a csirkecsöcsöt szabad számolni meg az edzés utáni dupla tejsavót?

2023. máj. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4

Kondis haverom mondta, hogy pl. a rízs nem teljes értékű fehérje, ezért ő azt nem is számolja bele.

2023. máj. 16. 16:07
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Ne a kondis haverodtól szerezz információkat 2023-ban, amikor a net tele van szakmai írásokkal és tudományon alapuló podcastokkal. Ezt a "nem teljes értékű fehérje" bro science baromságot amúgy már hosszú évek óta nem hallottam. Olyan jó látni, hogy hála ezeknek a kondis haveroknak még mindig vannak bizonyos konditermekben fekete lyukak, ahol megállt az idő 25 évvel ezelőtt, és azóta oda semmilyen információ nem jutott be.
2023. máj. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6

Vidéken lakok, hidd el erre felénk még mindig nagyon sok kondis srác abban a tudatban él, hogy a szénhidrát hízlal. Én nem vagyok egy nagy szakértő, de ezt még én is tudom, hogy nem igaz.

Ezek után nem csoda, hogy felmerül ez a "nem teljes értékű fehérje" dolog.

De akkor ok, innentől beleszámolom.

2023. máj. 16. 16:20
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

5

Ha van egy haverod aki "kondis" (kondis = rendelkezik kondi bérlettel, és időnként lejár a konditerembe?) akkor az amit mond szent? Vagy ez hogy van?


Nettó hülyeség amiről beszélt, tényleg a 6os is ahogy írta ezer éves broscience kb anabolikus kapu meg bcaa szint

2023. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Így terjed a hülyeség..
2023. máj. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
szerinted nincs vega testépítő?
2023. máj. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!