Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A B vitamin komplex az étvágya...

A B vitamin komplex az étvágyat vagy az éhséget növeli?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Étkezési zavarom van,már két hónapja nagyon keveset eszem, az étvágyammal szenvedek. Nem anorexiás vagyok, az arfidosok táborát erősítem. Sajnos eléggé lefogytam, keveset eszem és az a kevés sem megfelelő táplálék, de ezeket is úgy kell leerőltetnem.


Menstruációkor megjött az étvágyam és folyton kívántam mindent, akkor tudtam enni. Most viszont semmi étvagyam nincs, viszont folyton farkaséhes vagyok, amitől a hasam is fáj, attól viszont pánikolok. Nagyon szeretnék enni, szeretném, hogy legyen étvágyam.


A patikában a B vitamin komplexet ajánlották, mondván az emberek folyton arról panaszkodnak mennyire meghíznak tőle. Engem az érdekelne, hogy az éhséget vagy az étvágyat növeli? Az éhségemmel nincs baj, az óriási, nekem az kéne, hogy az étvágyamat meghozza valami. Ma kezdtem el szedni, azért reménykedem benne, de érdekelne olyanok válasza, akik szedték. A Jutavit félét kaptam.



2023. máj. 20. 00:56
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem értem. Ha éhes vagy van étvágyad is. Az éhség érzetet növeli, de azt neked kell megszoknod, hogy a rendes kaját eszed, nem az ilyen édesített feldolgozott szutykokat.
2023. máj. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Atmenetileg nem irnak fel etvagygerjesztot? Persze azzal vigyazni kell, de hatha beindul tole, hogy ne felj enni.

Az idegrendszerre hat. Tobbszor lattam a macskamon is a hatasat es egyszer tizeves koromban kaptam. Iskolai szorongastol nem birtam enni, ettol pedig szorongtam, hogy uristen, ez igy nem mehet.

Etvagyat csinal, de a mellekhatasa ingerultseg, izgagasag volt, cicanal is.

2023. máj. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1/2-es

Nálam sajnos az éhség nem jár étvággyal, mi több már az étel gondolatától is rosszul vagyok :(


2/2-es

Orvosnál nem voltam, csak klinikai szakpszichológusnál. Sajnos március óta próbáltam időpontot foglalni az sztk-s pszichológusomhoz, de csak áprilisban vették fel, akkor erre a hétre kaptam időpontot,majd kedden jött a telefon, hogy betegség miatt június közepén tudok menni... Szerencsére apum egyik kollégája pont most dicsekedett a pszichológusáról, így egyből kaptunk az alkalmon és megkértünk kérdezzen rá külsőst vállal-e, és igen elvállalt engem is! Egy nagyon képzett 77 éves klinikai szakpszichológusról van szó. Múlt héten voltam nála először, akkor még csak elmondtam neki a bajomat. Jövő héten megyek hozzá megint. Ezen a héten is mehettem volna, de úgy volt, hogy az sztk-ba megyek...:/ Egyébként nálam hányásfóbia miatt van jelen magas szinten a szorongás és ezért kezdődött el, hogy nem merek enni. Már nagyon sokat fogytam, és sokat segítene, ha lenne étvágyam, mert akkor élvezettel tudnék enni és nem kényszerrel. Étvágygerjesztőt a háziorvos ír receptre vagy továbbküld máshoz?

2023. máj. 20. 02:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Aki nincs benne nem is tudja átérezni, hogy éhes vagy, de semmit nem megy le, mert étvágytalan vagy. Én is így vagyok. Háziorvos segít, első körben nem küld sehova.
2023. máj. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Etvagygerjesztot a haziorvos irhat. Ez tuzoltas persze.

En tizevesen egy csunya hanyos influenza utan estem bele ebbe. Szorongos gyerek voltam, de ez hozta ki. Nekem akkor ez elmult es huszeves koromig az maradt meg, hogy masokkal nem tudtam enni, csak egyedul. Az is elmult, mas formaban szorongok, de halistennek az eves az teljesen helyere kerult.

Szerintem lehet, hogy neked igazabol amugy antidepresszans fog segiteni. Szorongasra, panikra is jo. Utana lehet feltarni vagy kezelni beszelgetessel, de hatasos es rovidtavu siker kell, az gyogyszerrel megy. Igy is hetek mulva hat.

Az etagygerjeszto egy SOS megoldas.

2023. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Amugy milyen etvagygerjesztot kaptal? Ha rakeresek akkor ugyanugy a vitaminokat meg termeszetes etvagyfokozokat adja ki. Az antidepresszanstol felek, kezdetben felerositi a tuneteket, nem tudom, hogy birnam ki, plane, hogy nem is biztos, hogy az elso egybol hat, lehet tobbet ki kell probalni mire eljutok a szamomra megfelelohoz es ez mind rengeteg ido, es mindig ha egy ujat kezdenek felerositene a tuneteket. Egyik baratnom egy eve szed mindenfelet, kiprobalt rengeteg antidepresszanst es nyugtatot is, csak azt erte el,hogy fuggo lett, de nincs jobban, sot a kulonbozo mellekhatasoktol meg tobb baja lett.


9 evesen en is hanyos virus utan abbahagytam az evest. Akkor meg annyit sem ettem,mint most. Kb. fel evig tartott, a sulibol is folyton hianyoztam. Csont es bor voltam, de mivel gyerek voltam a jatszas elterelte a figyelmemet es a nyari szunetben mar jol voltam, ujra tudtam enni.

Most is hanyas utan kezdodtek a problemak, csak nem egybol. A szorongas is rossz, de ha lenne etvagyam, akkor legalabb sokkal szivesebben ennek (mult heten ezt megtapasztaltam). Most viszont bekapom az etelt es meg lenyelni sincs kedvem annyira nem kivanom mikozben nagyon ehes vagyok.

2023. máj. 20. 17:19
 7/9 A kérdező kommentje:

4/6-os

Neked mit mondott a háziorvosod? Te kaptál rá valamit?

2023. máj. 20. 17:22
 8/9 anonim ***** válasza:
En negyven eve kaptam. A macskainknak meg emberi etvagygerjesztot adnak nagyon picikere vagva, de Angliaban. Igazabol ez is egyfajta antidepresszans gyogyszer. De ez sokkal radikalisabb szerintem, mint a rendszeresen szedendo antidepresszansok, amik nem etvagyat csinalnak, viszont felszabaditanak az olyan szorongastol, ami meggatol.
2023. máj. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oh ertem. Mindenesetre most probalkozom ezzel a B vitamin komplex-szel, meg megyek majd a pszichologushoz, es meglatom mi lesz. Lehet elmegyek a hazidokimhoz is. Az antidepresszanst nagyon a vegso esetben mernem csak hasznalni. De a pszichologust majd megkerdezem, o mit gondol. Remelem jovo heten mar a pszichoterapia kezdodik.
2023. máj. 20. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!