Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenyek! Ti mivel...

Laktózérzékenyek! Ti mivel akadályozzátok meg a kellemetlenségeket?

Figyelt kérdés

A kedvenc ételeimről nem szeretnék lemondani, mert IMÁDOM a tejtermékeket, de alig lehet laktózmentes termékeket találni, éttermekbe se nagyon van ilyen lehetőség.

Van valami étkezés előtt vagy után használandó vény nélküli cucc ami használ is?



2023. máj. 26. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Lactase tabletta


Legalább a kaja előtt negyedórával bevéve

2023. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gyógyszertárban lehet kapni, csak ha nincs hivatalosan kimutatva a laktózérzékenységed, akkor drágább


DM-ben és rossmanban is lehet, csak annak kisebb a laktáztartalma

, szóval ott előfordulhat, hogy túllógod a ,,keretet"

(1.vagyok)


De vizsgáltasd ki magad, mert adókedvezmény jár érte

2023. máj. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg még arra figyelj, hogy tényleg előtte vedd be legalább negyed órával, mert csomó ismerősöm nyávogott, hogy nem működik neki, aztán nagyokat néztek, amikor mondta valaki nekik, hogy előbb kell bevenni, és onnantól normálisan bevéve tök jól működött
2023. máj. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Tekintve, hogy az enzimet NEM minden napos használatra találták ki, hanem esetenként pl étterem vagy vendégség, így nem eszem laktózt.


Nem nagy dolog, a gluténhez képest igazából semmiség.

2023. máj. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Nem fogyasztok normál tejet, tejszínt, tejport, túrót. A kemény sajttól, tejföltől, natúr joghurttól, kefírtől nincs semmi bajom, igaz, nem is eszek belőlük sokat. Csak tejből veszek laktózmenteset, ha kifogyok a kedvenc kókusztejemből.

Amikor elkezdtem diétázni (8 éve), még nagyon kevés fajta laktózmentes élelmiszert lehetett kapni. Megszoktam, hogy mindig átböngészem a bolti kaják címkéit, találtam jó étcsokit, egyebeket. Ha olyan ételt kívánok, amihez tej kell, elkészítem magamnak megfelelő alapanyagokból. Éttermekben nekem nem okoz problémát tej- vagy laktózmentes ételeket találni, jobb helyeken feltüntetik az étlapon az allergéneket. Manapság már sok helyen van többféle "mentes" fagyi is. Még sosem vettem laktáztablettát.

Igaza van a #4-nek, a glutén kikerülése sokkal bonyolultabb.

2023. máj. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!