Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a bodza bogyóinak a húsos...

Ha a bodza bogyóinak a húsos részét egyenként leesszük és a magot kiköpjük akkor így nem mérgező?

Figyelt kérdés
Tudom hogy általába lekvár készül belőle,mert így nem mérgező,stb de tudni szeretném azt is hogy így nyersen mennyit lehet az érett bogyókból enni Pl.legalább egy marékkal lehet-e naponta.Válaszukat előre is köszönöm

2023. máj. 28. 20:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Eddig nem is hallottam róla, hogy a nyers (ehető) bodzabogyó vagy a magja mérgező lenne. Én eddig úgy fogyasztottam, hogy vegyes gyümölcsturmixba tettem belőle kb. 2 evőkanálnyit. Jelentem, még élek, és nem vettem észre semmi negatív hatást. A turmixban a magok jó része kis idő múlva lesüllyed az aljára, azokat általában nem iszom meg, de csak azért, mert elég nagyok.

Azt tudom, hogy vigyázni kell, nehogy összekeverjük a hozzá eléggé hasonló, mérgező földi- vagy gyalogbodzával, és csak a teljesen érett bogyókat használjuk fel. Én a saját kertemben lévő, kertészetben vásárolt bokromról szoktam szedni a termést, és lefagyasztom.

[link]

2023. máj. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!