Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Candida diétázok. Szabad inni...

Candida diétázok. Szabad inni bozát?

Figyelt kérdés

Vagy a boza táplálja a candida gombákat? Nem tudom mennyi szénhidrát van benne.

Köszönöm a válaszokat.



2012. dec. 19. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi az a boza?
2012. dec. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A Candida diéta értelmetlen hülyeség, aminek semmi orvosilag alátámasztott indoka nincs.

Igyál, amit akarsz, ha emiatt nem tennéd, mert a diétád értelmetlen.

2012. dec. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy felnyitottad a szemem kedves #2.

Már kezdtem hinni az orvosoknak, és a dietetikusoknak.

Hogy nem jutott eszembe, hogy a Gyk-n kérdezzem meg az illetékeseket!


Kedves #1. A boza kölesből erjesztett, csekély alkoholtartalmú, savanykás ital; malátázás nélkül készült, világos színű sörféle. Úgy néz ki, mint a tojáslikőr, csak sűrűbb. Édes-fanyar. Fahéjjal isszuk/esszük.

2012. dec. 19. 20:49
 4/14 anonim ***** válasza:

Ironizálhatsz, ahogy csak akarsz arról, hogy milyen buta vagyok, de nem hiszem, hogy neked ORVOS mondta, hogy létezik egész testre kiterjedő Candidiasis.


Ilyen betegség nincs, Candida fertőzésed lehet helyileg, amit krémmel és gyógyszerrel kell kezelni.


Olyan nincs, hogy az egész szervezetedben el van terjedve a Candida gomba, ilyen csak súlyos esetekben fordul elő, pl. Aids betegségben.

2012. dec. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jó, ne haragudj, tényleg kicsit hirtelen voltam.

Elég komoly emésztőszervi panaszaim vannak. Hányás, hasmenés, láz, hasi fájdalmak. Candidám van.

Már kiborulok ettől a szénhidrátmegvonástól. Egyébként is édességfüggő vagyok. Elvonási tüneteim vannak.

2012. dec. 19. 21:17
 6/14 anonim ***** válasza:

Jó, semmi baj!


Mit mondott az orvos KONKRÉTAN?


Milyen Candidád van?


Hogyan fertőződtél?

Szedsz-e gyógyszert?


Mi a pontos diagnózis?

2012. dec. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Áááá semmit nem mondott azon kívül, hogy candida okozza a panaszaimat, és ajánlotta ezt a diétát. Beszéltem dietetikussal, de csak összezavart.

elküldtek UH-ra, ahol annyit állapítottak meg, hogy gyenge az emésztőrendszerem.

Gondom van a gyonrommal, a beleimmel, a nagydolog is hol napokig semmi, hol egy nap ötször futok.


egyébként ittam két pohár bozát, adtam a cukornak! :)

Inkább legyek candidás, mint egy idegbeteg.

2012. dec. 19. 22:26
 8/14 anonim ***** válasza:

Inkább lisztérzékenységre, vagy glutén-intoleranciára gondolok.

Vizsgáltasd ki magad, akár magánban is, az nem diagnózis, hogy "gyenge az emésztőrendszered".


A Candida-betegség, ahogy írják sok természetgyógyász portálon egy nagy humbug.


Az, hogy a gomba mindenhol elszaporodik, meg bekerül a véráramba...

Nem igaz!


Fertőződhetsz Candidával, de az lokális, nem az egész szervezetre kiterjedő "gombásodás", és lokálisan is kell kezelni.


A diéta nem oldja meg a "betegséget", mert ilyen betegség nincs!


Ez a diéta arra jó, hogy csökkentse a szénhidrát bevitelt, ami probléma napjainkban.


Ha bélgombásodásod van, arra gyógyszert kellett volna kapnod, nem diétával kell kezelni, illetve azzal IS, azért, hogy a bélflórát helyreállítsd később.


Erre a komoly bajra, ami neked van lófütty egy ilyen diéta.


A Candida-gomba amúgy is a beleidben él, normál esetben is, ha túlszaporodott, akkor gyógyszerrel kell helyreállítani.


Nem gondolom, hogy bajt okoztál a boza ivással, mint ahogy azt sem gondolom, hogy, ha nem iszod, vagy nem eszel kenyeret, akkor ennyitől meggyógyulsz.


A te bajod szerintem ennél komolyabb, a diéta, meg lehet jó, de önmagában semmi!

2012. dec. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nekem segített a diéta

képzeld vannak olyanok akik nem akarnak mindenre gyógyszert szedni még akkor sem ha az sokkal könnyebb mint normálisan végigcsinálni a diétát

kérdező: nézd meg a www.hoxa.hu-n az ex-candidások tapasztalati című fórumot, ott nagyon sokan kigyógyultak a candidából azzal a diétával

2012. dec. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot. Elmegyek kivizsgálásra. A diétát abbahagytam. Nem érzek semmi változást azon túl, hogy idegbeteg vagyok édesség nélkül. Utánajárok a gyógyszernek is. Mégegyszer köszi.
2012. dec. 20. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!