Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akik vegánok, mivel érveltek...

Akik vegánok, mivel érveltek azoknak, akik azt mondják, hogy a "háztáji", otthon tenyésztett állat húsa, és a házi tej az egészséges?

Figyelt kérdés

2023. máj. 29. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Mert azok tudják mit eszik az állatuk.
2023. máj. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem, mi köze szerinted a két dolognak egymáshoz.

A vegán elvből nem eszik állati eredetűt.

A háztáji meg valóban egészségesebb az iparitól.

De mi a kérdés?

2023. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
#2 Az a kérdés, hogy ha valaki a saját háztájijával megcáfolja a vegánok azon érvét, hogy a vegánoknak kisebb az ökológiai lábnyomuk, akkor mit hápognak a vegánok.
2023. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Nem érvelek. Én már túl vagyok azon, hogy kommentben vagy élőben a kocsmában emberekkel kardozzak a vegánság harcmezején. Történetesen a dietetikai kutatások szerint a háztáji hús és tejtermék jelentősen több kórokozó mikrobát és egysejtűt tartalmaz, mint a bolti vetélytársaik, illetőleg a magas hús- és tejfogyasztásnak számos kimutatott fiziológiai hátránya van, mind emésztőrendszer, mind érrendszer, mind hormonháztartás, mind onkológiai téren, tehát ha nagyon érvelni akarnék, akkor megnevezném ezeket a PubMed metaanalíziseket, de én már tényleg túl vagyok azon, hogy táplálkozáskutatóként laikus ostobákkal vitatkozzak. És félreértés ne essen, vegánok között ugyanannyi laikus ostoba van, mint a mindenevők között, egyik szekértábor sem képzettebb.

Ma már mindenki ért az étrendtervezéshez, az egészséges táplálkozáshoz (jelentsen ez bármit is), az anyagcseréhez, a zsírégetéshez, a sportelmélethez, aztán 10-ból 9 okoskodó egyetlen dietetikai szakcikket nem olvasott el még életében.

2023. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Bocs3ha rosszul fogalmaztam. Tehát ha vegán vagyok, és jönnek nekem, hogy az otthon tenyésztett állat húsa, és a házi bicitej egészséges, miket mondhatnék nekik, hogy tévedsz, mert mert nem egészséges, hiába nem ipari.
2023. máj. 29. 22:10
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
#5 Semmit. Meggyőzni nem fogod, idegent miért is akarnál, baráti társaságban meg épp annyira nemkívánatos az ilyen véleményhuszárkodás, mint a húst hússal evők nagyzolása.
2023. máj. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Hát azzal ne próbálkozz, hogy "nem egészséges", mert ez így ilyen formában nem helytálló.


Amúgy meg értelmetlen vitákba nem kell beleállni - ezzel tudod leginkább leszerelni őket.

2023. máj. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Kései Sirató ***** válasza:
49%
Aki vallási alapon vegán, az pl. ezzel érvel, hogy tiltja a vallása, más meg állatvédő és nem eszik állatot, mert az állat érző lény, sajnálja.
2023. máj. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

Én semmivel nem érvelek, bele sem megyek ilyen vitákba. Szerintem te se tedd!

Aki akar, egyen húst, nincs közöm hozzá. Én nem eszem, ehhez meg másnak nincs köze.

2023. máj. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

3-as:"ha valaki a saját háztájijával megcáfolja a vegánok azon érvét, hogy a vegánoknak kisebb az ökológiai lábnyomuk, akkor mit hápognak a vegánok"

Egy vegánnak kisebb az ökolábnyoma, mint aki állati eredetű élelmiszert eszik...

nov. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!